Gniazdka elektryczne na Gran Canarii

21 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dlaczego Gran Canaria to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków? Ponieważ można znaleźć na niej rozmaite gatunki roślin i zwierząt, wspaniałe krajobrazy oraz świetne hotele. Tu pojawia się kolejna dobra wiadomość, mianowicie – w podróż na wyspę nie trzeba zabierać przejściówki.

Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że napięcie w sieci wynosi 220 V, a częstotliwość 50 Hz.

O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć jadąc na Gran Canarię?

Oto garść przydatnych informacji

– Waluta

Jednostką płatniczą obowiązującą na hiszpańskiej Gran Canarii jest euro (EUR). W oficjalnym obiegu występują monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) to około 4,23 złotego polskiego (kurs z dnia 16. stycznia 2020 roku).

– Woda w kranie – czy nadaje się do picia?

Na wstępie należy zaznaczyć, że woda na Gran Canarii słynie z dużej zawartości chloru. To oznacza, że jej smak jest nie do zaakceptowania. Najlepiej, jeśli będziemy spożywali wyłącznie wodę butelkowaną.

– Jakie sporty można uprawiać na Gran Canarii?

„Wyspa Wiecznej Wiosny” – bo tak często nazywa się Gran Canarię, to miejsce, które szczególnie upodobali sobie miłośnicy surfingu, windsurfingu oraz nart (tych wodnych oczywiście!).

Oprócz uprawiania rozmaitych sportów wodnych, można również jeździć na rowerze, puszczać latawce, uprawiać wspinaczkę, a także grać w siatkówkę, piłkę nożną, golfa lub tenis ziemny. Jednym słowem – można wszystko!

– Sjesta

Lubicie odwiedzać lokalne knajpki i restauracje? Musicie zatem wiedzieć, że w Hiszpanii sjesta to bardzo ważny aspekt życia. W godzinach 13:00 – 16:00 możecie natrafić na zamknięte punkty gastronomiczne. Uzbrójcie się w cierpliwość!

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – na Gran Canarii funkcjonuje bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacji publicznej. Z lotniska bez problemu dotrzecie do głównych ośrodków turystycznych.

Udanego wypoczynku!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments