Gniazdka elektryczne na Fuerteventurze

21 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Fuerteventura to wyspa, która od lat cieszy się popularnością wśród turystów z Polski. W czym tkwi jej sekret? Głównie w niesamowitych widokach oraz księżycowym krajobrazie.

Zejdźmy jednak na ziemię i sprawdźmy, jak wygląda kwestia dostępu do prądu w tej części Kanarów. Otóż na Fuerteventurze znajdziemy gniazdka typu C, C-2 oraz F, co oznacza, że adapter podróżny nie będzie Nam potrzebny. A napięcie? Napięcie w sieci wynosi 230 V, natomiast częstotliwość 50 Hz. Same dobre wiadomości!

O czym jeszcze należy wiedzieć jadąc na Fuerteventurę?

Oto garść przydatnych informacji

– Waluta

Walutą na Fuerteventurze, podobnie jak na Gran Canarii, Lanzarote czy El Hierro, jest euro, oznaczone międzynarodowym kodem walutowym EUR. Tu trzeba jeszcze wspomnieć, że w obiegu występują monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) to w przeliczeniu 4,23 złotego polskiego (kurs z dnia 16. stycznia 2020 roku).

– Dokumenty podróży

Od turystów z Polski nie wymaga się wiz wjazdowych na wyspę, wymaga się natomiast posiadania dowodu osobistego lub paszportu.

Uwaga! Dokument paszportowy (paszport) powinien być ważny 3 miesiące, a dowód osobisty – 6 miesięcy.

– Napiwki

W restauracjach, barach i hotelach zwyczajowo zostawia się napiwek w wysokości 5 -10% wartości rachunku. Nieco więcej, bo 10 – 15%, wręcza się kierowcom taksówek.

– Czy na Fuerteventurze można czuć się bezpiecznie?

Oczywiści! Trzeba tylko pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych zasad.

• Po pierwsze, należy zostawiać rzeczy osobiste w hotelowych sejfach.
• Po drugie, nie należy trzymać wartościowych przedmiotów na widoku.
• Po trzecie, nie należy samotnie podróżować po wyspie.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – Fuerteventura to kierunek całoroczny. Jeśli jednak zamierzacie kąpać się w oceanie, wybierzcie czerwiec, lipiec lub sierpień.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments