Gniazdka elektryczne na Bali

31 lipca 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bali to wyspa – raj, na której każdy znajdzie kawałeczek nieba dla siebie… Oprócz wspaniałych widoków i doskonałej kuchni, oferuje także świetną infrastrukturę hotelową.

Laptop, telefon, suszarka – czy na „Wyspie Bogów” będzie można korzystać z tych sprzętów? Oczywiście! Na miejscu czekają na Gości gniazdka dostosowane do wtyczek europejskich oraz brytyjskich. Kolejną dobrą informacją jest fakt, że napięcie w sieci wynosi 220 V, a częstotliwość 50 Hz.

O czym jeszcze należy wiedzieć jadąc na Bali?

Oto garść przydatnych informacji

Waluta na Bali

Na słonecznej wyspie Bali obowiązuje rupia indonezyjska, oznaczona międzynarodowym kodem IDR. W obiegu występują monety o nominałach: 1 rupia, 25 rupii, 50 rupii, 100 rupii, 200 rupii, 500 rupii, 1000 rupii oraz banknoty o nominałach: 1 000 rupii,
5 000 rupii, 10 000 rupii, 20 000 rupii, 50 000 rupii, 100 000 rupii.

– Jaką walutę zabrać na Bali?

Najlepiej dolary amerykańskie (USD). Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystkie banknoty zostaną przyjęte. Najchętniej akceptowane są oczywiście te dolary, które zostały wyemitowane po 2001 roku.

Zalecane szczepienia na Bali

1). Szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A (WZW A)

2). Szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B)

3). Szczepienie przeciwko durowi brzusznemu

4). Szczepienie przeciwko tężcowi

5). Szczepienie przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu

Transport na Bali

Bali to wyspa o niewielkiej powierzchni, dlatego wszędzie jest stosunkowo blisko. Raczej dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że najwygodniejszą opcją przemieszczania się po lokalnych drogach jest samochód.

Uwaga! Na Bali obowiązuje ruch lewostronny.

Bezpieczeństwo na Bali

„Wyspa Bogów” stanowi bezpieczny kierunek dla turystów z Europy. Nie zmienia to jednak faktu, że na co dzień powinniśmy uważać na siebie i mieć przysłowiowe „oczy dookoła głowy”.

Dobra rada! Balijczycy mają problem z wydawaniem reszty, dlatego zawsze przeliczajcie pieniądze.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – pora deszczowa na wyspie trwa od listopada do marca i charakteryzuje się dużą wilgotnością.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments