Słońce, wysokie temperatury i ładna pogodna sprzyjają weekendowym wyjazdom. Nawet taka krótka podróż pozwoli naładować baterie na kolejny tydzień. Nie dziwi więc, że Polacy tak chętnie wyjeżdżają poza miasto. Zanim jednak walizki zostaną spakowane, warto zastanowić się, jakie miejsce wybrać. Sprawdzenie atrakcji i ciekawych miejsc to podstawa udanej wyprawy i wypoczynku.
Morskie kurorty i trekking w górach
Nie da się ukryć, że Polacy najczęściej wybierają się w góry lub nad morze. Oba te regiony otwierają przed odwiedzającymi wiele możliwości. Pasjonaci wspinaczki mogą nie tylko aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także zwiedzić wyjątkowe miejsca i odkryć nowe tereny do trekkingu. Z kolei wielbiciele słońca i plaży, poza obowiązkową kąpielą w morzu czy opalaniem, mają do dyspozycji szereg atrakcji w nadmorskich miejscowościach (wesołe miasteczka, parki rozrywki), które ożywają wraz z piękną pogodą. Wybierając jedną z tych lokalizacji, warto odwiedzić także pobliskie miasta, które zaskakują ilością rozrywek. Na pewno jednym z takich miejsc jest Kraków, w którym poza Sukiennicami czy Kościołem Mariackim, znajdują się takie atrakcje jak HistoryLand czy Bulwary Wiślane. O innych ciekawych miejscach w Krakowie przeczytać można m.in. na stronie https://historyland.pl/5-ciekawych-miejsc-krakowie.
Mazury – kraina jezior
Na Mazurach można doliczyć się ok. 2 600 jezior – to tutaj znajdują się największe jeziora w Polsce. Ta piękna kraina ma do zaoferowania wiele wielbicielom wodnych rozrywek. W Giżycku, miejscu spotkań wielu żeglarzy, znajduje się mnóstwo portów, które są świetną bazą wypadową na mazurskie szlaki wodne. Spływy kajakowe czy wyprawy na wodnych rowerach to tylko część z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających w tym miejscu. Nie sposób nie wymienić tutaj, chociażby Mrągowa, czyli polskiej stolicy country, gdzie znajduje się miasteczko Westernowe Mrongoville. Z kolei kierując się na północny-wschód, można dotrzeć do najbardziej wysuniętego punktu województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie zbiega się granica trzech państw – Polski, Rosji i Litwy! Mazury to także namiastka Egiptu – w miejscowości Rapa można podziwiać grobowiec rodziny barona Friedricha von Fahrenheita, który stworzony został na kształt egipskich piramid.
Dolny Śląsk
Dolny Śląsk to kraina zaskakujących i tajemniczych miejsc, które mają niezwykłą historię. Jednym z nich jest ząbkowicka krzywa wieża (a nie pochylona, tak jak znana krzywa wieża w Pizie), której wysokość wynosi 34 m, a odchylenie ponad 2 m. Na Śląsku znajduje się również najstarsze drzewo w Polsce, którego wiek szacuje się na 1250 lat. Z kolei na Masywie Ślęży spotkać można starożytne rzeźby, którym Celtowie oddawali hołd, a w Czermnej słynną Kaplicę Czaszek, pokrytą 3 tys. ludzkich czaszek i kości. Dolny Śląsk jest więc idealną lokalizacją na weekendowe zwiedzanie dla wszystkich fanów mitów i mistycznych miejsc.