Gdzie na wakacje we wrześniu?

11 kwietnia 2020
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.8]

Pierwszy miesiąc po wakacjach jest w dalszym ciągu okresem, w którym możesz w wieku krajach wypoczywać i wcale nie musi się to wiązać z bardzo wysokimi kosztami. Dalej masz do wyboru wiele miejsce zarówno w Europie, w Afryce, jak i na innych kontynentach. Gdzie można się opalać we wrześniu? Gdzie jest 30 stopni? Przedstawiamy przegląd miejsc, do których możesz wyjechać na wrześniowy urlop. Wykresy pogody pochodzą z serwisu ekologia.pl.

Na skróty:

Egipt

Egipt, mimo rosnących cen, pozostaje najtańszym kierunkiem całorocznym. Można powiedzieć, że wrzesień w Egipcie wygląda podobnie, jak wakacje w czerwcu w tym kraju, ale woda w morzu jest wtedy jeszcze cieplejsza. Temperatura w Egipcie będzie w dalszym ciągu przekraczać 30 stopni Celsjusza we wszystkich popularnych kurortach. Ze swojej strony polecamy m.in. hotel Jungle Aquapark, który już odwiedziliśmy. To genialne miejsce zarówno pod dzieci, jak i dla dorosłych. Przygotowaliśmy również zestawienie innych bardzo dobrych hoteli w tym kraju. Sprawdź m.in. najlepsze hotele z aquaparkiem w Egipcie. Pamiętajcie, że kraj ten to nie Europa – zerknij na to, co zabrać do Egiptu. Czy wiesz, czym jest zemsta faraona i jak na nią reagować? To bardzo ważne. Nie zapominaj o tym, że w tym kraju konieczna jest wiza egipska, chyba że wybierasz się do Sharm el Sheikh – wtedy wystarczy bezpłatna wiza Sinai Only. W przypadku wakacji w Egipcie możesz być pewien idealnej pogody, ciepłej wody i wielu miejsc godnych zobaczenia, przy czym nie będzie tak upalnie, jak latem.

Zobacz oferty - Egipt we wrześniu Od 899 zł!

Poniżej warunki pogodowe w Hurghadzie we wrześniu 2019 roku:

Cypr

Na Cyprze słońce świeci prawie przez cały rok, ale to we wrześniu woda w morzu jest najlepiej nagrzana, jest ciepło, ale nie tak upalnie, jak w środku lata. Wakacje na Cyprze to bardzo dobre warunki wypoczynku w rozsądnej cenie, co pokazaliśmy, recenzując hotel Acapulco Resort. Nie zapominajmy jednak, że to północna, turecka część Cypru. Nie znajdujesz się na terenie Unii Europejskiej. Jesteś jakby w Turcji. Np. lot na Cypr Południowy może trwać poniżej 3 godzin, ale już lot na Cypr Północny to 4-5 godzin. Waluta Cypru Południowego to euro, a Północnego – lira turecka. Skupmy się jednak na możliwościach – na Cyprze macie 100 proc. gwarancji idealnej pogody i ciepłego morza, a dodatkowo nie będzie tak upalnie, żebyście nie mogli zwiedzać wyspy. Wrzesień na Cyprze Północnym, podobnie jak na południowym, to gwarancja temperatur powyżej 30 stopni Celsjusza. Zatem jeśli tylko nigdy nie odwiedziłeś Cypru, to nie ma się nad czym zastanawiać – miejsce jest zdecydowanie godne uwagi i możesz tam spędzić niezapomniane wakacje.

Zobacz oferty - Cypr we wrześniu Od 1099 zł!

Poniżej możecie zobaczyć, jakie temperatury panowały w Paphos, cypryjskim kurorcie, we wrześniu 2019 roku.

Turcja

A może Turcja we wrześniu? To doskonały wybór. Wtedy świetne warunki macie zapewnione zarówno na Riwierze Tureckiej, jak i na Egejskiej. Koniecznie zerknijcie na najlepsze hotele z aquaparkiem w Turcji – przygotowaliśmy zestawienie. Temperatura w Turcji w tym okresie jest znakomita – nawet powyżej 30 stopni Celsjusza, ale przede wszystkim możecie się spodziewać bardzo ciepłej, wręcz idealnej wody w morzu! Lot do Turcji trwa około 3 godzin, więc to idealna opcja m.in. pod wakacje z dzieckiem.  Jeśli chodzi o ceny w Turcji, to są one bardzo atrakcyjne, jak na polską kieszeń, ale i tak prawie na pewno w hotelu będziesz mieć pakiet all inclusive. Czy wiesz, co zabrać do Turcji? Masz świadomość tego, co kupić w Turcji? Sprawdź to z nami. Wakacje w Turcji będą niezapomniane. Kraj ten zapewnia tak wiele zabytków, żeby będziecie mieli co robić nawet podczas 10 kolejnych wyjazdów. Pamiętajcie – internet w Turcji jest drogi, tutaj nie działają wasze polskie pakiety. Musicie albo korzystać z Wifi albo z lokalnej karty SIM.

Zobacz oferty - Turcja we wrześniu Od 799 zł!

Poniżej przedstawiamy, jak kształtowały się temperatury w Turcji w miejscowości Alanya we wrześniu 2019.

Izrael

Czy Izrael we wrześniu to dobry pomysł? Jak najbardziej, ale tylko wówczas, gdy jesteście fanami upałów. Jak widzicie na poniższym wykresie, temperatury w Izraelu były właśnie idealne dla takich osób. Czy ogólnie jest to kierunek godny uwagi? Zdecydowanie tak i to pod wieloma względami. Izrael stał się modny z wielu powodów, ale przede wszystkim dzięki znakomitym warunkom do wypoczywania niemal przez cały rok i zabytkom. Nie ma co ukrywać, że zabytki Izraela to coś, co przyciąga turystów bez względu na porę roku. Jerozolima czy Betlejem to miejsca, które powinien zobaczyć każdy, nawet osoba niewierząca. Lot do Izraela trwa około 4 godzin, zatem jest to doskonały kierunek również pod dzieci.  Niestety, ale wakacje w tym kraju są kosztowne. Ceny w Izraelu są wysokie, jak na polską kieszeń. Walutą jest tutaj szekel izraelski. Kosztowny jest również internet w Izraelu, chyba że zakupicie lokalną kartę SIM. A jak ogólnie wygląda sytuacja na miejscu? Bezpieczeństwo w Izraelu? Raczej nie ma się czego obawiać, ale warto obserwować na bieżąco to, co się tam dzieje.

Zobacz oferty - Izraelu we wrześniu Od 1099 zł!

Na poniższym wykresie widać, jaka była temperatura w Ejlat, najbardziej znanym kurorcie Izraela, we wrześniu 2019 roku.

Wyspy Kanaryjskie

Wrzesień na Wyspach Kanaryjskich jest prawdopodobnie najlepszym miesiącem na to, żeby spędzić tak wakacje. Dlaczego? Otóż właśnie wtedy woda w oceanie jest najbardziej nagrzana. Warto pamiętać, że na kanarach nie ma co liczyć na tak ciepłą wodę, jak latem w Basenie Morza Śródziemnego. Plusem tego miejsca jest jednak to, że przez cały rok panują tam atrakcyjne temperatury. Możesz jechać nawet w środku zimy, a i tak możesz się spodziewać atrakcyjnej pogody. A która wyspa? Możesz wybrać  wrzesień na Teneryfie, ale równie dobrze wrzesień na Gran Canaria i powinno być tak samo idealnie. Oczywiście do wyboru masz również inne Wyspy Kanaryjskie, takie jak Lanzarote, La Palma czy La Gomera. Jednak te najpopularniejsze to Teneryfa, Gran Canaria oraz Fuerteventura. A ile trwa np. lot na Teneryfę? Od 5 do 6 godzin. Wyspy Kanaryjskie zapewniają wiele atrakcji i na pewno nie będziesz się tam nudzić. Wyjątkowe zabytki, roślinność, bardzo dobre hotele – tego wszystkiego doznasz podczas swoich wakacji!

Zobacz oferty - Wyspy Kanaryjskie we wrześniu Od 1499 zł!

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądały temperatury w Las Palmas we wrześniu roku.

Maroko

Maroko jest jednym z niewielu kierunków, które dla Polaków są dostępne w atrakcyjnej cenie przez cały rok. Pogoda w Maroku jest dobra zarówno zimą, jak i latem, ale w najpopularniejszym kurorcie w kraju – Agadir – raczej trudno o bardzo wysokie temperatury. Nawet w trakcie lata mogą nie przekraczać 30 stopni Celsjusza. Czy zatem Maroku we wrześniu jest dobrym wyborem? Jednym z lepszych! Być może wiesz, że Agadir leży nad oceanem. Zatem trudno tutaj o bardzo ciepłą wodę, ale wrzesień jest tym miesiącem, w którym ta woda jest najbardziej nagrzana. We wrześniu w Agadir nie trafisz na upały. Spodziewaj się dobrych warunków do plażowania i kąpieli, ale nie męczącego upału. Dużym plusem tego kraju są stosunkowo niskie koszty urlopu. Nie wszędzie hotele gwarantują pakiet all inclusive, ale ceny w Maroku nie są wysokie, więc jedzenie na mieście nie obciąży cię bardzo finansowo. Spodziewaj się takich cen, jak w Polsce. Czy w Maroku jest bezpieczenie? Póki co nie dochodziło tam do żadnych ataków na turystów. Jakich dokumentów potrzebujesz, jeśli za cel wakacji obrałeś Maroko? Paszport jest obowiązkowy. Lot do Maroka trwa około 4 godzin, o ile będzie to połączenie bezpośrednie z Agadir. Zanim wyjedziesz, koniecznie sprawdź zabytki w Maroku, na czele Marakeszem. Nie zapominaj, że jest to kraj o innej kulturze niż nasza. Zobacz co zabrać do Maroka i staraj się dostosować do lokalnych zasad. Przypominamy – to kierunek na każdą porę roku. Zima w Maroku również stwarza rewelacyjne warunki do wypoczynku!

Zobacz oferty - Maroko we wrześniu Od 1099 zł!

Poniżej pogoda w Maroku w Agadir we wrześniu 2019 roku.

Malta

Ta niewielka wyspa, położona na Morzu Śródziemnym, należy do kierunków wybieranych przez turystów niemal przez cały rok. A dlaczego akurat Malta we wrześniu? Ze względu na ciepłe morze i atrakcyjną pogodę. Wtedy właśnie temperatury na Malcie będą wysokie, ale na pewno nie nastawiaj się na upały. Powinno być po prostu przyjemnie. Fajne warunki do wypoczywania, ale także pod zwiedzanie. Zabytki na Malcie zrobią na tobie ogromne wrażenie, a całą wyspę możesz objechać w ciągu kilku dni. Kolejny plusem tego kierunku jest brak konieczności posiadania paszportu. Malta na dowód osobisty? Jak najbardziej tak. To również fajny kierunek ze względu na niewielką odległość od Polski. Wyspa Malta wymaga około 3 h podróży samolotem – tyle właśnie trwa lot na na Maltę. Nie spodziewaj się pakietu all inclusive w hotelu – przeważają pakiety BB i HB. Wprawdzie ceny na Malcie są wyższe niż w Polsce, ale to nie oznacza, że masz się spodziewać bardzo wysokich wydatków. Co istotne, walutą Malty jest euro.

Zobacz oferty - Malta we wrześniu Od 799 zł!

Poniżej widzicie wykres pogody we wrześniu 2019 roku w stolicy Malty.

 

 

 

 

Dubaj

Tak naprawdę należałoby opisać całe Zjednoczone Emiraty Arabskie, ale nie oszukujmy się, to właśnie Dubaj jest zdecydowanie najczęściej wybieranym kurortem w tym kraju. Czy to przypadek? Oczywiście, że nie. Ale czy na pewno Dubaj we wrześniu to dobry pomysł? To zależy. Jeśli jesteś zwolennikiem upałów, to na pewno tak, ale w tym okresie i tak jest chłodniej niż w miesiącach letnich. Jakie są wtedy temperatury w Dubaju? Zdecydowanie przekraczają 30 stopni Celsjusza i mało prawdopodobne, żeby były niższe. Jaka będzie woda? W okolicy 30 stopni Celsjusza, czyli warunki idealne dla tych, którzy naprawdę lubią ciepło. A zabytki w Dubaju? Miejsc godnych zobaczenia jest mnóstwo, ale nie są to raczej punkty historyczne. Co można robić w Dubaju? Możliwości masz całe mnóstwo. To nowoczesne miasto, w których nie możesz się nudzić, a atrakcji jest tyle, że przez 7 dni może ci zabraknąć czasu na plażowanie. Bezpośredni lot do Dubaju trwa 5-6 godzin. Niewiele z miejscowych hoteli oferuje pakiet all inclusive. Raczej spodziewaj się oferty ze śniadaniem. A czy ceny w  Dubaju są wysokie? Zależy gdzie, ale generalnie – nie jest bardzo drogo. Spodziewaj się cen nieco wyższych niż w Polsce. Pamiętaj, że w tym kraju obowiązuje inna kultura niż w Polsce. Sprawdź zatem, co zabrać do Dubaju, żeby być przygotowanym m.in. na zwiedzanie. Hotele w Dubaju są niesamowite – nawet one stanowią już atrakcję tego miejsca.

Zobacz oferty - Dubaj we wrześniu Od 1699 zł!

Poniżej widzicie wykres pogody we wrześniu 2019 roku w Dubaju.

Hiszpania

Hiszpania to duży kraj, którego położenie powoduje, że niektóre jego terytoria mogą być atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów nawet przez cały rok. A czy Hiszpania we wrześniu jest dobrym pomysłem? Zdecydowanie tak! Ciepła woda, słońce i niewielkie ryzyko upadów deszczu, ale nie wszędzie. Pogoda w Hiszpanii nie w każdej części kraju będzie tak dobra. Np. na Costa Brava w drugiej połowie września ryzyko deszczu jest już spore, ale mowa tutaj o przelotnych opadach. Na opady prawie na pewno nie trafisz, jeśli wybierzesz Wyspy Kanaryjskie: Teneryfa, Gran Canaria. Nie zapominaj, że poza częścią kontynentalną Hiszpania to również inne wyspy, nie tylko Kanary, w tym Minorka, Majorka czy Ibiza. Ogromnym plusem tego kraju są stosunkowo niskie koszty na miejscu. Ceny w Hiszpanii są zbliżone do tych, z którymi masz do czynienia w polskich miastach. Kraj ten gwarantuje pyszne jedzenie, piękne plaże i klimatyczne kurorty. Hiszpania – paszport czy dowód osobisty? Wystarczy dowód. Jakie obowiązują napiwki w Hiszpanii? To kwestia twojej decyzji. Hiszpania to kraj, w którym na pewno nie będziesz się nudzić!

Zobacz oferty - Hiszpania we wrześniu Od 899 zł!

Poniżej możecie sprawdzić, ile wynosiła temperatura w miejscowości Malaga na południu kraju, w regionie Costa del Sol, we wrześniu 2019 roku.

Tunezja

Dobrym wyborem na wrzesień mogą być wczasy w Tunezji. Dlaczego? Z wielu powodów. Pogoda w Tunezji we wrześniu nie daje już tak popalić, jak w wakacje – po prostu nie jest tak upalnie. Chociaż, jeśli wybierzesz wczasy na Djerbie to spodziewaj się, że nadal będzie gorąco. Tunezja to stosunkowo mały kraj, ale z wieloma zabytkami. Kartagina, Kairuan, Tunis to tylko przykładowe miejsca, które warto odwiedzić. Tunezja we wrześniu daje bardzo dobre warunki do zwiedzania. Jest w dalszym ciągu bardzo ciepło, ale nie upalnie. Często dosyć mocno wieje. Dużym plusem tego kraju są niskie koszty. W prawie każdym hotelu korzystasz z all inclusive, a dodatkowo na mieście też nie wydasz dużych kwot – ceny w Tunezji są niskie. Dzięki temu kupisz tanio pamiątki z Tunezji. Pamiętaj o tym, że to kraj o odmiennej kulturze niż nasza. Sprawdź np. co zabrać do Tunezji, jeśli zamierzasz zwiedzać święte dla mieszkańców miejsca. Które kurorty są godne polecenia? Na pewno Hammamet, Monastir, Mahdia, ale także Sousse. A jaka jest zima w Tunezji? Jest dosyć zimno, chociaż w tym okresie Djerba może zapewniać całkiem dobre warunki. To kraj, w którym nie będziesz się nudzić. Liczne zabytki Tunezji powodują, że możesz zapewnić sobie zwiedzanie na cały tydzień. Ile trwa lot do Tunezji? Po niecałych 3 godzinach będziesz na miejscu. To również powoduje, że bardzo dobrym wyborem są wakacje z dzieckiem w Tunezji.

Zobacz oferty - Tunezja we wrześniu Od 899 zł!

Poniżej możecie zobaczyć wykres pogody we wrześniu 2019 roku w Hammamet:

Jordania

Jordania od kilku lat zdobywa coraz większą popularność jako kierunek turystyczny. To nie przypadek – kraj ten zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku przez cały rok, a Jordania we wrześniu zapewnia wysokie temperatury, ale nie będzie bardzo upalnie. Pogoda w Jordanii jest wówczas idealna do wypoczynku, ale również daje możliwości do tego, żeby zobaczyć zabytki w Jordanii. Jednym z miejsc, które najbardziej przyciąga turystów do tego kraju jest Petra, czyli zabytek o światowej sławie, który powinien zobaczyć każdy turysta. Przede wszystkim w kraju jest bezpiecznie – sytuacja w Jordanii sprzyja zwiedzaniu i wypoczynkowi. Władze dbają o to, by turyści chętnie wracali do tego kraju na wakacje. Kraj ten posiada już wiele nowoczesnych hoteli, a ceny w Jordanii są na tyle atrakcyjne, że wakacje nie będą dla ciebie bardzo kosztowne. Waluta Jordanii to dinar jordański – na miejsce możesz zabrać euro lub dolary, a na miejscu wymieniasz je na walutę lokalną. To idealne miejsce dla turystów, którzy oczekują idealnych warunków wypoczynku i wspaniałych zabytków!

Zobacz oferty - Jordania we wrześniu Od 1599 zł!

Poniżej możecie zobaczyć wykres pogody w miejscowości Ammanu we wrześniu 2019 roku.

Chorwacja

Czy wrzesień w Chorwacji zapewnia odpowiednie warunki do wypoczynku? Zdecydowanie tak! Można powiedzieć, że jest to chyba najlepszy moment na urlop w tym kraju. Dlaczego? Przede wszystkim pogoda w Chorwacji jest wtedy znakomita. Jest bardzo ciepło, ale nie upalnie, natomiast bardzo nagrzana jest woda w morzu. Nie zapominaj jednak, że to przede wszystkim cudowne miejsce do zwiedzania. Zabytki w Chorwacji robią ogromne wrażenie. Warto zobaczyć m.in. Trogir, Split czy Dubrownik. Waluta Chorwacji to kuna, ale na na wakacje zabierz euro lub dolary. Walutę wymienisz na miejscu. Mimo, że kraj ten staje się coraz droższy, to w dalszym ciągu ceny w Chorwacji są atrakcyjne dla Polaków. Dlaczego jeszcze warto wybrać wakacje w Chorwacji? Wprawdzie kraj ten nie zapewnia wysokiej klasy hoteli, ale urlop spędzony w małych willach również jest atrakcyjny. Jeśli interesuje cię bardzo niski koszt noclegów, to wybierz pola namiotowe w Chorwacji. Kraj ten słynie również z wielu pamiątek – sprawdź, co przywieźć z Chorwacji. ale też nie zapominaj o tym, co zabrać do Chorwacji.

Zobacz oferty - Chorwacja we wrześniu Od 699 zł!

Poniżej możecie zobaczyć wykres pogody we wrześniu 2019 roku w Makarskiej.

Bulgaria

Wczasy w Bułgarii pozostają bardzo przystępne cenowo, dlatego kraj ten należy do ulubionych celów wakacyjnych Polaków. Ale na czy na pewno wrzesień w Bułgarii to dobry czas na spędzenie tam urlopu? Decyduje to, czego oczekujesz. Pogoda w Bułgarii może być w kratkę, istnieje ryzyko deszczu, ale opady są w tym kraju możliwe nawet w lipcu i sierpniu. Morze Czarne będzie wtedy dosyć ciepłe, ale nie tak, jak Morze Śródziemne. Na pewno nie jest to czas dla zwolenników upałów. Bułgaria to ciekawy kraj – może nie ma w nim wielu zabytków o światowej sławie, ale jest co zwiedzać. Nawet takie kurorty jak Warna czy Złote Piaski zapewniają wiele atrakcji i nowoczesne hotele, więc na pewno nie będziesz się tam nudzić! Ogromnym plusem tego kraju są niewiele koszty życie. Ceny w Bułgarii są atrakcyjne dla Polaków. Waluta Bułgarii to lewa – do kraju zabierz euro lub dolary, a walutę wymień na miejscu. Co warto kupić w Bułgarii? W atrakcyjnej cenie znajdziesz mnóstwo produktów! Sprawdź również, co zabrać do Bułgarii i spędź wyjątkowe wakacje!

Zobacz oferty - Bułgaria we wrześniu Od 699 zł!

Poniżej możecie zobaczyć wykres pogody we wrześniu 2019 roku w Złotych Piaskach.

Włochy

Jednym z najcudowniejszych kierunków wakacyjnych jest Italia. To cudowne miejsce z wielu względów. Lot do Włoch, w zależności od miejsca docelowego, trwa od 1,5 do 2,5 godzin, zatem to super cel na wakacje z dzieckiem. Możesz tam zwiedzić niesamowite miejsca, takie jak Rzym. Zabytki w Rzymie to temat rzeka. Tylko w tym mieście możesz spędzić cały tydzień na poznawaniu kolejnych cudownych miejsc. Tylko czy wrzesień we Włoszech to dobry moment na urlop w tym kraju? Zależy gdzie. Na północy możesz się spodziewać zmiennej pogody, ale już na południu będzie cieplej. Na pewno atrakcyjne warunki zapewnią ci włoskie wyspy, czyli Sycylia i Sardynia. A jakie są koszty urlopu w tym kraju? Ceny we Włoszech są dosyć atrakcyjne. A co zabrać do Włoch? Niemal to samo, co do większości krajów europejskich. Italia należy do takich celów urlopowych, które zapewne odwiedzisz wielokrotnie.

Zobacz oferty - Włochy we wrześniu Od 899 zł!

Poniżej możecie zobaczyć wykres pogody we wrześniu 2019 roku w Bibione.

Screeny archiwum pogody pochodzą z serwisu ekologia.pl

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments