Gdzie na wakacje samochodem?

14 lutego 2021
[Głosów: 1   Average: 5/5]

W pandemicznym, 2020 roku, wczasy swoim samochodem cieszyły się rekordowym zainteresowaniem, ale mnóstwo Polaków wybiera takie wyjazdy za każdym razem. Gdzie możesz pojechać autem, żeby było ciepło i jak długo trwa podróż? Oto przykładowe kierunki, które mogą Cię zainteresować.

Bułgaria

Jeden z takich kierunków, które cieszą się wśród Polaków szczególnym zainteresowaniem. Już kilkadziesiąt lat odwiedzaliśmy Złote Piaski czy Słoneczny brzeg, gdzie latem jest po prostu bardzo ciepło. Temperatura w Bułgarii w lipcu czy sierpniu jest wysoka, a morze jest ciepłe. Natomiast jeśli wybierzesz się tam na wakacje w czerwcu, to może jednak być różnie. Maj w Bułgarii to już duże ryzyko pod względem pogody – nie jest to okres, w którym możesz plażować. Woda w morzu będzie zimna. Często wybieramy ten kierunek m.in. ze względu koszty życia w Bułgarii, które są bardzo niskie. Dlatego możesz spędzić tam wakacje bardzo niskim kosztem – zdecydowanie taniej niż nad polskim morzem. Ile czasu trwa dojazd na miejsce? Samochodem do Bułgarii z Warszawy, do Burgas, pojedziesz około 22 h, ale bez przerw. Przed Tobą ponad 1600 km. Możesz wybrać jedną z kilku tras. Odległość spora, ale zdecydowanie warto wybrać ten kierunek, gdyż w wakacje cieszysz się tam gwarantowaną pogodą! Bułgaria od lat pozostaje jednym z ulubionych celów urlopowych Polaków.

A gdzie się zatrzymać? Masz do wyboru całą masę miejsc noclegowych – miejscami we wręcz śmiesznych cenach! Ogromna liczba kurortów i różne rodzaje zakwaterowania – wybierz idealne dla Ciebie rozwiązanie. Znajdziesz tam m.in. cudowne hotele na wakacje z dzieckiem.

Hotele w Bułgarii z dojazdem własnym – od 200 zł za 7 dni!

Chorwacja

Kolejny, jeden z najpopularniejszych kierunków, które są wybierane przez Polaków i prawdopodobnie częściej niż samolotem docieramy tam samochodami. Przyczyny? Jest ich wiele, ale przede wszystkim chodzi o temperatury w Chorwacji. W zasadzie sezon zaczyna się już w maju, ale jednak wakacje w maju w tym państwie nie będą najlepszym rozwiązaniem dla fanów upałów i ciepłej wody. Natomiast Chorwacja w maju stanowi już niemal gwarancję wysokich temperatur. Ceny w Chorwacji są w dalszym ciągu atrakcyjne jak na polską kieszeń. Właśnie dlatego kierunek ten jest tak chętnie wybierany. Dla wielu minusem tego kraju są kamieniste plaże – piaszczystych jest bardzo mało. Jak wygląda podróż samochodem do Chorwacji? Jej czas zależy przede wszystkim od tego, gdzie zamierzasz jechać. Wybrzeże w tym kraju jest bardzo długie i w zależności od tego, gdzie się wybierzesz, różny będzie czas podróży. Np. do popularnej miejscowości Makarska, które znajduje się na południu kraju pojedziesz ok. 16 godzin. Jeśli wybierzesz kurort na północy, to wówczas oszczędzisz kilka godzin.

Chorwacja zapewnia ogromną liczę miejsc noclegowych. Mało jest jednak wysokiej klasy hoteli. Natomiast bez problemów znajdziesz miejsce u gospodarzy, w doskonale wyposażonych apartamentach.

Hotele w Chorwacji z dojazdem własnym – od 200 zł za 7 dni!

Węgry

Ten kierunek wakacyjny wybierany jest przez Polaków od dziesiątków lat. Przyczyn tego jest wiele, ale należą do nich temperatury na Węgrzech, które są dużo wyższe niż w Polsce latem. Po prostu – jadąc tam w wakacje możesz mieć pewność atrakcyjnej pogody i ciepłej wody. Czy to wystarczy? Kolejnym argumentem jest krótka droga na Węgry z Polski. Dojedziesz tam z Warszawy w zaledwie ok. 9 h, a jeśli mieszkasz na południu Polski, to nawet ponad 3 godziny szybciej! Kolejną zaletą tego kraju są stosunkowo niskie koszty urlopu. Ceny na Węgrzech są atrakcyjne jak na polską kieszeń. Poza tym nie będziesz się tam nudzić. Zdecydowanie godny odwiedzenia jest m.in. Budapeszt, czyli stolica kraju. Węgry nie mają dostępu do morza – urlop spędza się tam nad Balatonem, gdzie latem masz w zasadzie gwarancję bardzo ciepłej wody.

Na Węgrzech nie będziesz się nudzić, a kolejnym plusem tego kraju są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie miejsca noclegowe.

Hotele na Węgrzech z dojazdem własnym – od 200 zł za 7 dni!

 

Zobacz Również

Komentarze