Gdzie na bezpieczne wakacje? Lista krajów!

2 maja 2017
Click to rate this post!
[Total: 39 Average: 4.4]

Ostatnie lata są dla Europy bardzo trudne pod wieloma względami, a problemem najbardziej medialnym są oczywiście ataki terrorystyczne. Postanowiliśmy zatem przygotować dla Was listę miejsc, gdzie możecie w pełni bezpieczenie wypoczywać i absolutnie nie obawiać się o siebie i swoich najbliższych!

Lista bezpiecznych krajów na wakacje

Czy gdzieś jest bezpiecznie?

Temat ten poruszaliśmy już pisząc o bezpieczeństwie w Egipcie. Zasada jest dosyć prosta – jeśli ktokolwiek Wam powie, że gdziekolwiek na świecie będziecie w 100 proc. bezpieczni na swoich wakacjach, to zwyczajnie kłamie! Nie ma takich miejsc. Dlaczego? Który z zamachów był spodziewany?

Zamach w Paryży, czy Nicei? A może w Rosji? Wielkiej Brytanii? Może spodziewano się go w Niemczech? A może piłkarze Borussi się go spodziewali? Nie! Żadna z ofiar zamachów nie miała pojęcia o tym, co ją czeka! Gdyby o tym wiedzieli, to pewnie zmieniliby plany, prawda? Terroryści tak naprawdę mają doskonałe narzędzie do generowania w na świecie nieuzasadnionego strachu. Są nim media. Dlaczego nieuzasadnionego? Atak, w którym giną 2 osoby jest na ustach całego świata, informacje o nim pojawią się we wszystkich popularnych telewizjach – o ile zdarzenie miało miejsce w kraju rozwiniętym. Zapominamy jednak, że tego samego dnia, w każdym z tych krajów więcej osób zginęło w morderstwach, a kilka razy więcej w wypadkach samochodowych!

Problemem naszych czasów jest wiara w telewizję i polityków, a nie w logiczne myślenie i zdrowy rozsądek.  W 2015 roku:

ok 5 000 osób zginęło w atakach terrorystycznych. (w sumie 29 tysięcy licząc kraje, w których od lat prowadzone są konflikty zbrojne)

500 000 – szacowana liczba osób, które zginęły  w zabójstwach na świecie.

12 000 000 – liczba osób, które zmarły w wyniku wypadków drogowych.

Gdzie na bezpieczne wakacje?

Turyści zadają na forach mniej lub bardziej szalone pytania. Czy we wrześniu w Turcji będzie bezpieczniej, niż w sierpniu? Czy na Cyprze Północnym jest bezpiecznie? Przecież wyspa leży niedaleko Syrii? Czy na Malcie jest bezpiecznie? Opamiętajmy się! Spędzajmy wakacje tam, gdzie mamy na to ochotę! Obawianie się terroryzmu? Prędzej traficie szóstkę w totka, niż coś wam się stanie podczas wakacji. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że wielu ludzi nie jest w stanie sobie poradzić ze swoimi wewnętrznymi obawami, chociaż nie mają one uzasadnienia. Podobnie jest z obawianiem się lotu samolotem… Jeśli tylko obawiacie się wakacji w danym miejscu, dajcie sobie spokój z tym kierunkiem. Jego zmiana nie poprawi waszego bezpieczeństwa nawet minimalnie, ale przynajmniej Wasza głowa uwolni się od ciągłego myślenia o potencjalnym zamachu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments