Gdzie leży Kostaryka? Na jakim kontynencie?

24 lutego 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Kostaryka, nie bez powodu nazywana „Rajem w Miniaturze”, to niewielkie państwo zlokalizowane w Ameryce Środkowej, nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim. I chociaż kraj ten nie może poszczycić się ogromnymi połaciami terenu, to ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji – nie tylko przyrodniczych. Wspaniałe plantacje owoców, wulkany, zróżnicowane plaże czy bujne lasy tropikalne stanowią jedynie namiastkę tego, co czeka na Państwa w odległej Ameryce. 

Klimat Kostaryki

Republika Kostaryki (República de Costa Rica) znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, bardzo wilgotnego. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że wybrzeże karaibskie Kostaryki charakteryzuje się występowaniem bardzo obfitych opadów deszczu przez cały rok. Dobrą informacją jest jednak fakt, że w innych regionach kraju, tj. na wybrzeżu opływanym przez Ocean Spokojny, opady są dużo mniejsze.

Kostaryka – kilka ciekawostek geograficznych

– Stolica kraju: San José (miasto znajduje się w środkowej części Kostaryki).

– Najdłuższa rzeka: San Juan (200 kilometrów długości).

Kostaryka - jaki kontynent– Najwyższy szczyt górski: Cerro Chirripó.

Warto wiedzieć! Cerro Chirripó jest także 5. najwyższym szczytem Ameryki Środkowej.

Poznaliście już położenie Kostaryki, a czy znacie może najpiękniejsze plaże tego kraju? Jeśli nie, służymy podpowiedzią. Oto TOP 10 najpiękniejszych plaż “Szwajcarii Ameryki Środkowej”  

1). Playa Manuel Antonio (część Parku Narodowego Manuel Antonio) – jedna z najwspanialszych plaż Kostaryki. Śmiało można tu spędzić czas z najbliższymi, również z małymi dziećmi.   

2). Playa Conchal (nazywana również Shell Beach) – miejsce polecane osobom lubiącym kameralne zakątki. Plaża znajduje się w pobliżu miasta Brasilito.

3). Playa Santa Teresa – raj dla wszystkich amatorów sportów wodnych, szczególnie dla amatorów surfowania. 

4). Playa Naranjo (część Parku Narodowego Santa Rosa) – niezwykle mistyczny zakątek Kostaryki, przywodzący na myśl krainę wiecznej szczęśliwości.

5). Playa Punta Uva – plaża rekomendowana miłośnikom krystalicznie czystego morza oraz miękkiego piasku.

6). Playa Junquillal – region szczególnie polecany zapaleńcom fotografii.

Uwaga! Zdjęcia z tej części Kostaryki wprawią w zachwyt każdego, kto uwielbia surowe krajobrazy.

7). Playa Marbella (okolice Guanacaste) – plaża nieco inna, niż wszystkie. Charakteryzuje ją czarny piasek, który automatycznie rzuca się przybyszom w oczy.

8). Playa Ostional – coroczne miejsce lęgowe tysięcy żółwi morskich.

Uwaga! Żółwie należy obserwować z daleka. Nie wolno przeszkadzać im w ich codziennym życiu.

9). Playa Flamingo (plaża na północ od Playa Conchal) – prawdziwe wszystko w jednym.

Co czeka na turystów w Playa Flamingo? Przede wszystkim możliwość nurkowania, żeglowania, łowienia ryb, opalania się, jedzenia lokalnych specjałów, a także delektowania się pięknymi krajobrazami z rodziną.  

10). Playa Tamarindo – prawdziwa gratka dla miłośników życia nocnego. W Playa Tamarindo można spróbować także surfowania dla początkujących. Jak widać, wakacje zapowiadają się obiecująco!

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments