Gdzie leży Dominikana?

18 lutego 2021
Click to rate this post!
[Total: 14 Average: 3.4]

Republika Dominikańska, często określana mianem „Perły Karaibów”, to kraj położony na Hispanioli – jednej z największych wysp na Karaibach. Czy wiedzieliście Państwo, że Hispaniola to dawna nazywana… Haiti?

Dominikana stanowi drugie pod względem wielkości państwo na Morzu Karaibskim – tuż przed nią uplasowała się „wyspa, jak wulkan gorąca”, czyli popularna wśród turystów Kuba. Od północy Republikę Dominikańską oblewają wody Oceanu Atlantyckiego, natomiast od południa Morze Karaibskie. Całkowita powierzchnia tego państwa wynosi około 48 000 km².

Reasumując, Dominikana jest krajem zlokalizowanym na wyspie Haiti i cieszy się bliskością ciepłych wód Morza Karaibskiego i Atlantyku. 

A teraz kilka słów o klimacie

Na rozgrzanej do czerwoności „Perle Karaibów” panuje klimat zwrotnikowy – bardzo gorący i wilgotny. Początkowo turyści mogą mieć problem z zaaklimatyzowaniem się w tym miejscu. Jednak głowa do góry! Egzotyczne krajobrazy i czyściusieńkie plaże rekompensują wszelkie niedogodności.

Wilgotne (czasami uciążliwe) powietrze to nie jedyne „minusy” Dominikany. Trzeba bowiem wiedzieć, że klimat zwrotnikowy – wilgotny wiąże się także z obfitymi opadami deszczu. Dobrą informacją jest jednak fakt, że deszcze – choć dość gwałtowne – potrafią wspaniale oczyścić atmosferę.

Podczas planowania podróży, dość często pada pytanie, kiedy jechać na Dominikanę? Odpowiedź jest oczywista, zawsze. Warto jednak wiedzieć, że miesiące zimowe –  styczeń, luty i marzec to najlepszy czas na odpoczynek w tej części Karaibów.

Przeczytaj również:

Dominikana – kilka ciekawostek geograficznych

  • Stolica: Santo Domingo (Santo Domingo de Guzmán).
  • Najwyższy szczyt: Pico Duarte 3 175 m n.p.m. (Uwaga! Pico Duarte jest nie tylko najwyższym szczytem Republiki Dominikańskiej, to także najwyższy szczyt całych Karaibów).
  • Najdłuższa rzeka: Yaque del Norte

Wiecie już, gdzie leży Dominikana, a czy poznaliście już jej najpiękniejsze plaże? Oto TOP 6 najlepszych miejsc do leżakowania

1). Playa Macao (okolice Punta Cana) – miejsce przeznaczone dla osób kochających spokojne zakątki i piękno natury.

2). Playa Bávaro (okolice Punta Cana) – długa i szeroka plaża, dająca możliwość odpoczynku od kurortowego harmidru.

3). Playa Rincon (Półwysep Samana) – raj dla wszystkich miłośników prawdziwie egzotycznych widoków.

Ciekawostka! Playa Rincon jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż świata

4). Kite Beach (miasto Cabarete) – region szczególnie polecany amatorom sportów wodnych.

5). Playa Sosua (okolice miasta Puerto Plata) – idealny zakątek do odkrywania podwodnych skarbów Dominikany.

6). Playa Dorada (na Wybrzeżu Bursztynowym) – plaża ciesząca się dużym powodzeniem wśród turystów kochających złocisty piasek, góry oraz windsurfing.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments