Fuerteventura – wycieczki fakultatywne

21 listopada 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Fuerteventura – wyspa plaż, wiatraków i serów – to miejsce, które zasługuje na szczególną uwagę. Jedną z tych rzeczy, o których warto wspomnieć są właśnie wiatraki (dodajmy białe wiatraki), które wspaniale komponują się z surowym krajobrazem wyspy. Tyle o samej Fuercie, teraz przejdźmy do zwiedzania.

Z jakich wycieczek fakultatywnych będzie można skorzystać na Fuerteventurze?

Oto kilka propozycji dla miłośników księżycowych krajobrazów

1). „Fuerteventura” – zwiedzanie wyspy”

Zwiedzanie wyspy rozpoczynamy wizytą w Corralejo – pięknej, rybackiej miejscowości, która stanowi najbardziej na północ wysunięty port Fuerteventury. W tym momencie warto nadmienić, że Corralejo to miejsce słynące z tajemniczych wydm i złocistego piasku. Ruszamy dalej! Kolejnym punktem zwiedzania Fuerteventury będzie półwysep Jandia, będący jednym z  najciekawszych zakątków wyspy. Jandia, czyli chroniony obszar parku naturalnego, to w głównej mierze urwiste wzgórza, plaże i wydmy. Warto zobaczyć je na własne oczy! Z księżycowego półwyspu wyruszamy do miasta Betancuria – dawnej stolicy wyspy. To właśnie tutaj będziemy mogli podziwiać świątynię Iglesia de Santa Maria oraz Casa de Santa Maria – charakterystyczny dworek mieszczański. Mało? Osobom spragnionym atrakcji proponujemy również wizytę w słynnej fabryce aloesu.     

Orientacyjna cena wycieczki: około 44.00 euro (EUR) za osobę.

2). „Lanzarote Grand Tour – wycieczka na wyspę Lanzarote

Lanzarote to wyspa, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Warto jednak podkreślić, że charakteryzuje się ona prawdziwie księżycowymi krajobrazami. Co zobaczymy podczas Lanzarote Grand Tour? Oto krótki plan zwiedzania wyspy.   

  • Przejazd przez miasteczko Yaiza, zlokalizowane w południowej części wyspy.
  • Postój w Parku Narodowym Timanfaya, gdzie zobaczymy „pola lawy”.
  • Wizyta w regionie La Geria, w którym jest hodowana winorośl.
  • Przejazd przezbyłą stolicę wyspy – Teguise.
  • Postój w Dolinie Tysiąca Palm.
  • Zwiedzanie powulkanicznej jaskini Jameos del Agua.

Orientacyjna cena wycieczki: około 77.00 euro (EUR) za osobę.

3). „Rejs katamaranem na wyspę Lobos

Rejs katamaranem to świetny sposób na obcowanie z naturą. Czy wiecie Państwo, że podczas tej niezapomnianej, morskiej przygody, będziecie mogli spotkać delfiny, żółwie oraz… wieloryby? Oczywiście, jeśli będziecie mieć tyle szczęścia! Wróćmy jednak do Lobos. Czym charakteryzuje się wyspa? Głównie krystalicznie czystą wodą, malowniczymi lagunami oraz wspaniałym klimatem. Po krótkim rejsie statkiem (około 15 – 20 minut), staniecie oko w oko z prawdziwymi dziełami natury. Słońce, plaża, spokój – czego więcej można chcieć od życia… Na ochotników czeka również możliwość nurkowania z rurką (dodatkowo płatne).           

Orientacyjna cena wycieczki: około 47.00 euro (EUR) za osobę.

4).Oasis Park

Przejażdżka na wielbłądzie, pokazy egzotycznych ptaków, niezapomniane wrażenia. To wszystko czeka na Państwa w elektryzującym Oasis Parku – jedynym ogrodzie zoologicznym i botanicznym na wyspie. Dopełnieniem dobrych wiadomości niech będzie fakt, że pod koniec wycieczki zostaniecie poczęstowani specjałami miejscowej kuchni.    

Orientacyjna cena wycieczki: około 42.00 euro (EUR) za osobę.

5). „Submarine”

Lubicie podziwiać podwodny świat Atlantyku? Wobec tego Submarine tour” będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Podczas niezapomnianego rejsu łodzią, która schodzi na głębokość około 30. metrów, będziecie Państwo mogli podziwiać podwodną faunę i florę, a także robić pamiątkowe zdjęcia.   

Orientacyjna cena wycieczki: około 59.00 euro (EUR) za osobę.

6). „Trzy wyspy”

Trzy wyspy – brzmi tajemniczo, prawda? Zamiast rozpisywać się nad szczegółami, krótko opiszemy plan zwiedzania. Plan zwiedzania wygląda następująco: Corralejo – Playa Blanca (Lanzarote) – Lobos – Corralejo.

Orientacyjna cena wycieczki: około 49.00 euro (EUR) za osobę.

7). „Nurkowanie z polskim instruktorem” – prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników podwodnych przygód

Orientacyjna cena wycieczki: około 85.00 euro (EUR) za osobę.

8). „Warsztaty w fabryce aloesu” – możliwość samodzielnego przygotowania maseczki do włosów lub twarzy – oczywiście z aloesu 

Orientacyjna cena wycieczki: około 30.00 euro (EUR) za osobę.

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments