Fuerteventura – paszport czy dowód osobisty? Na dowód?

22 października 2022
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4]

Wybierasz się na Fuertaventurę? Wyspa ta kojarz Ci się z egzotyką? Owszem, to jest kierunek, który możesz wybrać, jeśli chcesz się wybrać na ferie w ciepłych krajach. Czy jednak to egzotyka bez paszportu? Czy nie obejdziesz się bez tego dokumentu?Fuerteventura to jedna z Wysp Kanaryjskich, które należą do Hiszpanii. Dlatego nie musisz mieć paszportu, żeby tam lecieć. Wystarczy Ci aktualny dowód osobisty. Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Fuerteventura – czy wystarczy paszport tymczasowy?

Tak, to możesz lecieć, mając taki dokument. Jedyny wymóg jest taki, że musi być ważny zarówno w dniu przylotu, jak i wylotu z wyspy.

Fuerteventura – pobyt do 90. dni

Turyści wybierający się w podróż na rozgrzaną słońcem Fuerteventurę powinni wiedzieć, że na miejscu obowiązują ich takie same przepisy dewizowe, jak w innych państwach Unii Europejskiej. Na Fuerteventury można przebywać bez wizy, a także meldunku do 90. dni.

Zobacz również: Ile trwa lot na Fuerteventurę?

Jak długo musi być ważny paszport?

Bez względu na to, czy korzystasz z paszportu, czy z dowodu, wymagana jest ważność dokumentu w czasie pobytu na Fuerteventura. Nie jest wymagana ważność na określony czas do w przyszłości.

Sprawdź: Ceny na Fuerteventura

Fuerteventura bez paszportu

CZY JEST WYMAGANA PISEMNA ZGODA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA PODRÓŻ DZIECKA Z OSOBĄ TRZECIĄ NA Fuerteventurę?

W przypadku gdy nieletni jedzie za granicę z kimś innym niż rodzic lub opiekun prawna, sugerujemy przygotowanie pełnomocnictwa notarialnego podpisanego przez rodziców lub opiekunów prawnych. Pełnomocnictwo powinno być opatrzone klauzulą apostille wydaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments