Filipiny – paszport czy dowód osobisty?

4 maja 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Obywatele polscy, którzy zamierzają odwiedzić Republikę Filipin, są zobowiązani do posiadania paszportów ważnych co najmniej 6 miesięcy. Dowody osobiste do niczego nie przydadzą się im w podróży.

Wiza na Filipiny – czy jest konieczna?

Dobrą informacją dla wszystkich podróżnych jest fakt, że przy pobytach do trzydziestu dni nie ma konieczności posiadania wiz wjazdowych. Kwestia ta dotyczy zarówno posiadaczy paszportów biometrycznych, paszportów bez cech biometrii, jak i paszportów tymczasowych. Na granicy trzeba jedynie okazać bilet powrotny do Polski lub bilet do innego kraju, dokumenty potwierdzające cel wizyty oraz środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu.

Dłuższe wakacje na Filipinach – czy są możliwe?

Osoby, które zamierzają podróżować po Republice Filipin dłużej niż trzydzieści dni, powinny – jeszcze przed wyjazdem do Azji – wystąpić o wizę na okres do 59. dni. Gdzie można otrzymać takie pozwolenie? Wiza na okres dwóch miesięcy jest wydawana przez urzędy konsularne oraz filipińskie przedstawicielstwa dyplomatyczne.

Przydatne informacje dla podróżnych

– Na terenie Republiki Filipin nie występują szczególne zagrożenia sanitarno – epidemiologiczne. Można śmiało tam jechać!

– Wizyta u lekarza kosztuje około 20,00 dolarów amerykańskich (USD), natomiast doba w szpitalu (bez badań) to koszt rzędu około 40,00 dolarów amerykańskich (USD).

– Osoby, które zamierzają podróżować samochodami osobowymi, są zobowiązane do posiadania międzynarodowego prawa jazdy.

– Na Filipinach nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o przemieszczanie się po kraju.

– Obowiązek meldunkowy? Ten w ogóle nie istnieje.

– Językami urzędowymi w kraju są tagalski (filipino) oraz angielski.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments