Egzotyczne wakacje? Dowiedz się, gdzie znajdziesz najlepszy kurs dolara

21 maja 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Wybierasz się na egzotyczne wakacje i zabierasz ze sobą całą rodzinę? Planujesz na miejscu pozwolić sobie na szaleństwo i nie zamierzasz rezygnować z żadnych przyjemności? Aby nie zabrakło ci pieniędzy na spełnienie wszystkich marzeń, pomyśl nad tym w jaki sposób możesz zaoszczędzić jeszcze przed wyjazdem. Wcale nie musisz zaciskać pasa. Zdołasz sporo odłożyć, jeżeli tanio wymienisz walutę. Najlepsze kursy dolara znajdziesz w serwisach społecznościowej wymiany walut. Są one nawet do 8% korzystniejsze w porównaniu do oferty banków oraz stacjonarnych kantorów.

Wymieniaj tanio dolary, nie przejmując się spreadem

Wymiana walut w sposób tradycyjny wiąże się z tym, że proponowane są ci kursy uwzględniające kwotę marży. W efekcie powstaje spread, będący rozbieżnością pomiędzy ceną sprzedaży i nabycia tej samej waluty. Spread jednak nie musi cię dotyczyć, jeżeli zdecydujesz się wymienić walutę w internecie, korzystając w tym celu z internetowej giełdy społecznościowej. Tego rodzaju serwisy nie zarabiają na spreadzie, a jedynie na niewielkiej prowizji, której wysokość może wynieść w granicach 0,2% wartości każdej transakcji. Jest to naprawdę niewiele w porównaniu do wysokich marż naliczanych przez kantory i banki.

Użytkownicy serwisów społecznościowej wymiany walut zawierają transakcje po dowolnych kursach. Nikt nie stawia im pod tym kątem jakichkolwiek ograniczeń. Mogą wymieniać walutę na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na akceptacji najlepszego w danym momencie kursu, który system dobiera na podstawie dotychczasowych ofert wszystkich użytkowników. Jeżeli jednak chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej, warto wtedy przedstawić własną propozycję kursu i oczekiwać na kontrofertę. System automatycznie dobiera komplementarne zgłoszenia uczestników giełdy, po czym przeprowadza transakcję. Kupione dolary możesz wypłacić na dowolny rachunek walutowy, a także przelać bezpośrednio na konto biura podróży zlokalizowanego za granicą. Pozwala na to usługa tanich przelewów zagranicznych, dostępna w największym polskim serwisie Walutomat.

Sprawdź kursy dolara i przekonaj się, że to się naprawdę opłaca!

Na stronie pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/ możesz zapoznać się z danymi na temat kursów, po jakich wymieniają dolary użytkownicy społecznościowej platformy wymiany walut. Możesz być pewien tego, że kursy są zawsze aktualne. Pod powyższym linkiem znajdziesz również zestawienie ostatnio sfinalizowanych wymian, wraz z podaniem kwot zawartych transakcji. Kursy są wyświetlane z podziałem na cenę sprzedaży oraz zakupu dolara. Masz także możliwość uzyskania informacji odnośnie archiwalnych kursów waluty amerykańskiej. W tym celu został ci udostępniony czytelny wykres. To jedynie od ciebie samego zależy, jakie dane będzie on prezentował i z jakiego zakresu czasowego.

Podsumowanie

Niech zatem egzotyczny urlop dostarczy ci jedynie samych przyjemności. Będziesz mógł sobie pozwolić na więcej, jeżeli zaoszczędzisz swoje pieniądze jeszcze przed wyjazdem. Najprostszym na to sposobem jest wymiana dolarów za pośrednictwem serwisu społecznościowej wymiany walut.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments