Dominikana – atrakcje dla dzieci

17 stycznia 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Spływy pontonami, windsurfing, zwiedzanie kolonialnych zabytków – te wszystkie atrakcje czekają na turystów przylatujących na „Perłę Karaibów”. A atrakcje dla dzieci na Dominikanie? Czy maluchy również będą mogły poczuć się jak w raju? Oczywiście! Na rozgrzanej do czerwoności „Perle Karaibów” aż roi się od ciekawych miejsc i atrakcji.

Zanim jednak przejdziemy do sedna tekstu, chcielibyśmy Wam zdradzić kilka sekretów Dominikany. Czy wiedzieliście Państwo, że dominikańskie cygara są równie dobre, jak te pochodzące z Kuby? Od teraz słysząc słowo cygaro, już zawsze będziecie myśleli o cygarach pochodzących z Dominikany. Inną ciekawostkę stanowi natomiast fakt, że podstawą kuchni dominikańskiej jest ryż, który można przyrządzić na wiele różnych sposobów. Ale dosyć już ciekawostek, przejdźmy do atrakcji.

Dominikana – jakie atrakcje dla dzieci?

Odpowiedź jest jedna, rozmaite! Baseny, zjeżdżalnie, minikluby, animacje – to wszystko czeka na Waszych milusińskich tuż po przekroczeniu progu hotelu. A przypominamy, że hotele na Dominikanie to obiekty o bardzo wysokim standardzie. Ale, ale… Jako że nie samym siedzeniem w hotelu żyje człowiek, warto czasami wyjść poza jego mury. A tam dzieją się naprawdę niesamowite rzeczy! Delfinarium, rejs katamaranem na Saona Island (wyspę Saona), kąpiel w morzu, Muzeum Bursztynu w Puerto Plata – atrakcji nie brakuje. Oby tylko wystarczyło Wam czasu na te wszystkie wspaniałości.     

Przeczytaj również:

Na koniec sprawdźcie jeszcze, co warto zabrać w podróż oraz kiedy najlepiej jechać na „Perłę Karaibów”. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy trochę krótkich pytań i szybkich odpowiedzi

1). Dominikana – paszport czy dowód?

Oczywiście! Trzeba również wiedzieć, że dokument paszportowy musi być ważny zarówno przy wjeździe, jak i wyjeździe z Dominikany.

2). Jak długo trwa lot na Dominikanę?

Około 16 godzin. Jeśli jednak zamierzacie lecieć z przesiadkami, musicie liczyć się z kilkudziesięciogodzinną podróżą.

3). Czy warto wziąć ze sobą apteczkę pierwszej pomocy?

Jak najbardziej! Na drugim końcu świata mogą przydać się Wam m.in. leki przeciwbólowe, leki na wymioty, nudności i biegunkę, środki na owady, krem z filtrem UV, materiały opatrunkowe, leki na przeziębienie oraz coś na ból gardła.

4). Jaką walutę zabrać na Dominikanę?

Najlepiej dolary amerykańskie. Na miejscu istnieje również możliwość wymiany dolarów na peso dominikańskie.

5). Kiedy jechać na Dominikanę

Najlepiej w okresie od stycznia do marca. W tym czasie można liczyć na największą ilość słonecznych dni.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments