Dlaczego warto odwiedzić Wadowice?

13 kwietnia 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Planujesz wakacje w województwie małopolskim? Chcesz przełamać tradycyjny szlak turystyczny i odkryć mniej znane zabytki? Ciekawym pomysłem na spędzenie urlopu w południowej Polsce może okazać się pobyt w Wadowicach. W dzisiejszym artykule dowiesz się, co warto odwiedzić w tym malowniczym mieście.

Wadowice to miasto położone w województwie małopolskim, w bliskim sąsiedztwie Beskidu Małego i Krakowa. Swoją popularność wśród turystów i pielgrzymów zawdzięcza osobie Karola Wojtyły. Chcesz poznać najważniejsze atrakcje turystyczne dostępne w okolicy? Nie wiesz, jaki hotel w Wadowicach wybrać? Odpowiedzi poznasz w niniejszym artykule!

Atrakcje turystyczne w Wadowicach?

Dla wielu osób i pielgrzymów najważniejszą atrakcją turystyczną Wadowic jest dom Karola Wojtyły. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego, usytuowany przy ul. Kościelnej 7, mieści się w kamienicy z przełomu XVIII i XIX wieku, dawniej zamieszkiwanej przez duchownego razem z rodziną. Oprócz historii życia Jana Pawła II zwiedzający będą mieli szansę poznać długą historię tego średniowiecznego miasto, o którym pierwsze wzmianki sięgają 1325 roku. Podczas zwiedzania warto zwrócić uwagę na sam budynek, który jest jedną z najstarszych budowli w mieście.

Podczas wizyty w Wadowicach warto odwiedzić także Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po pożarze w 1726 roku kościół został odbudowany w późnobarokowym stylu, zachowując jednocześnie swój XV-wieczny ołtarz. Miasto stanowi także doskonałą bazę wypadową dla miłośników pieszych wycieczek. Możesz wyruszyć stąd w wędrówkę po Beskidzie Dolnym. Wadowice leżą także na Beskidzkiej Drodze Św. Jakuba, stanowiąc tym samym ważny przystanek na trasie pielgrzymki.

Jak zorganizować wakacje z dzieckiem w Wadowicach?

W okolicy Wadowic znajdziesz także liczne atrakcje turystyczne, np. Dinolandię, czyli Park Dinozaurów i Rozrywki w Inwałdzie, na trasie do Andrychowa. Podczas odwiedzin w parku poznasz historie rozwoju dinozaurów oraz najważniejsze gatunki tych tajemniczych gadów. W Dinolandzie zaprezentowano przy tym dodatkowo ponad 50 gatunków innych prehistorycznych zwierząt.

Jeśli planujesz wizytę w Krakowie, koniecznie odwiedź Muzeum Żywych Motyli, w których znajdziesz najpiękniejsze gatunki owadów z całego świata, w tym te naturalnie zamieszkujące tereny Filipin, Azji, Malezji oraz Ameryki Południowej. W okolicy Wadowic znajdziesz także liczne parki oraz szlaki piesze i rowerowe. Szczególną popularnością cieszą się te w Suchej Beskidzkiej.

Dlaczego warto wybrać hotel w okolicach Krakowa?

Jeśli cenisz sobie spokój oraz chcesz uniknąć tłumów podczas wakacji, postaw na nowoczesny hotel w okolicach Krakowa. Odpowiednio dopasowana baza noclegowa, stanie się tym samym świetnym miejscem wypadowym do okolicznych atrakcji turystycznych położonych na pobliskich terenach.

Jeśli cenisz hotelowy wypoczynek, postaw na miejsce, które organizuje dodatkowe animacje dla całej rodzin oraz posiada ciekawą ofertę SPA. W ten sposób kompleksowo zaplanujesz wakacje, na których połączysz odkrywanie nowych miejsc, z wypoczynkiem i relaksem.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments