Dlaczego warto mieć ubezpieczenie narciarskie?

4 grudnia 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Coraz więcej osób kocha sporty zimowe. Wyjazd w góry, gdy tylko pojawi się śnieg, to marzenie ludzi prowadzących aktywny styl życia. To czas pakowania do walizek specjalistycznej odzieży na narty lub snowboard i rozglądania się za zakupem, lub wynajmem odpowiedniego sprzętu. Osoby początkujące mogą zapisać się do szkółek. Narciarze i snowboardziści z wieloletnim doświadczeniem mogą się czuć w górach najbezpieczniej. Praktyka pokazuje, że nikt nie powinien rezygnować z ubezpieczenia narciarskiego. Sprawdź, dlaczego warto mieć taką polisę!

Planowanie wyjazdu w góry w czasie zimy

Naszykowanie rzeczy osobistych, właściwego ubioru dedykowanego do uprawiania sportów zimowych oraz przygotowanie sprzętu to nie wszystko. Osoby, które dopiero rozpoczynają zimową przygodę z górami, powinny zapoznać się z podstawowymi zasadami panującymi w górskiej strefie. Chodzić może na przykład o to, że pogoda lubi bywać zmienna, że trzeba mieć przygotowanie na wszelkie sytuacje i że nie wolno przeceniać swoich umiejętności.

Nadal zbyt wiele osób uważa, że w czasie aktywnego wypoczynku w górach nic im się nie stanie. Owszem, liczą się z możliwością występowania różnych wypadków, ale w rzeczy samej nie zakładają, że to właśnie ich może to dotyczyć. Dla własnego bezpieczeństwa każdy amator zimowych sportów powinien wykupić ubezpieczenie na snowboard w Kioskpolis. Polisa zabezpiecza też narciarzy.

Najczęstsze wypadki w górach zimą

Wypadki związane z uprawianiem sportów zimowych w sposób amatorski lub wyczynowy to najczęściej złamanie kończyn, lub inne urazy ciała. Może do takich sytuacji dochodzić, gdy na przykład osoba początkująca stwarza niebezpieczną sytuację i zupełnie nie potrafi nad nią zapanować, gdy ma niewidoczny strój lub uważa, że po kilku lekcjach jest już niemal zawodowym sportowcem.

Wypadki mogą też przytrafić się z powodu śnieżycy, która może utrudnić powrót do bezpiecznego miejsca. Mogą też pojawić się sytuacje zagrażające życiu, w których trzeba będzie przeprowadzić akcję ratunkową. Koszty leczenia i rehabilitacji po tego typu zdarzeniach mogą zaskakiwać, dlatego ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów jest po prostu bezcenne. Nie da się go uzyskać po fakcie. Trzeba je wykupić przed wyjazdem w góry lub w czasie pobytu w górach, ale przed pierwszym planowanym zjazdem.

Polisa, która chroni miłośników sportów uprawianych zimą

Ubezpieczenie tego rodzaju powinno się mieć w czasie wyjazdów krajowych i zagranicznych. Jeśli chodzi o Polskę oraz o kraje Unii Europejskiej, minimalna zalecana stawka wynosi 200000 zł. W przypadku UE sporo osób uważa, że jeśli mogą skorzystać z EKUZ, to mają już ochronę. Nic bardziej mylnego — EKUZ w każdym unijnym kraju może pokrywać koszty zupełnie innych zdarzeń medycznych. To zależy od polityki danego państwa.

Nie ma czegoś takiego, jak jednolity pakiet świadczeń, z których można skorzystać w każdym kraju Unii Europejskiej. EKUZ chroni zatem obywatela Polski tylko w niektórych sytuacjach. Natomiast polisa ubezpieczeniowa ukierunkowana na narciarstwo i snowboard, w zależności od wybranego pakietu, może dać 100% ochronę.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments