Djerba – wycieczki fakultatywne

17 lutego 2022
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.8]

Marzy się Państwu wyprawa na największą tunezyjską wyspę? Koniecznie zostańcie z nami! Podpowiemy Wam, z jakich wycieczek fakultatywnych warto skorzystać będąc na Djerbie.  

Oto TOP 8 najciekawszych wycieczek opcjonalnych

– „Sahara – Safari”

Wyprawa na Saharę stanowi spełnienie marzeń każdego miłośnika dalekich podróży. Morze piasku, wydmy, wielbłądy – to wszystko czeka na Państwa w odległej Tunezji.

Jak z Djerby można dostać się na kontynent? Poniżej przestawiamy krótki opis wyprawy.

„Sahara – Safari” – opis wycieczki

1). Przeprawa promem z wyspy na stały ląd.

2). Przejazd autokarem do Matmaty i wizyta w berberyjskim gospodarstwie.

3). Przejazd do Douz, gdzie będzie można zjeść lunch, a także przejechać się na grzbiecie  wielbłąda (koszt przejażdżki to około 20.00 dinarów tunezyjskich za osobę).

4). Przystanek przy słonym jeziorze Chott el Jerid.

5). Przejazd do Tozeur – miasta wzniesionego na pustyni.

6). Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu.

Uwaga! Na miejscu będzie można skorzystać z dodatkowych opcji fakultatywnych. Przejazd dorożkami po oazie w Tozeur to koszt rzędu 5.00 TND, wizyta w ZOO wynosi 3.00 TND, natomiast za wizytę w Muzeum Sztuki i Tradycji zapłacimy około 8.00 TND za osobę.

7). Śniadanie (dzień drugi).

Po śniadaniu będzie można wybrać się na emocjonującą przejażdżkę jeepami do dwóch oaz: Chebika i Tamerza. Koszt wyprawy to około 35.00 TND za osobę.

8). Podziwianie wydm i wizyta w wiosce Lucasa. Na miejscu poczujecie się, jak na planie… „Gwiezdnych Wojen”.

9). Powrót autokarem trasą biegnącą obok jeziora Chott el Jerid.

10). Lunch w Kebili.

11). Przejazd autokarem przez miejscowość Gabes, zlokalizowaną na skraju Sahary.

12). Powrót na wyspę.

Orientacyjna cena wycieczki: około 150.00 dinarów tunezyjskich (TND) za osobę.

Czas trwania wycieczki: 2 dni.

– „Dookoła wyspy”

Wycieczkę Around the Djerba” rozpoczynamy od przejazdu do miasta El Kantara, które znajduje się na samym krańcu usypanej przez Rzymian grobli. Warto podkreślić, że przejazd groblą robi na turystach naprawdę piorunujące wrażenie.

Następnym punktem wyprawy będzie wizyta w kilkutysięcznym miasteczku garncarzy, wyróżniającym się niezwykłą atmosferą. Guellala – bo o nim tutaj mowa – słynie z wyrobu tradycyjnych przedmiotów glinianych – słynnych na całą wyspę. Po opuszczeniu Guellali, udamy się do najstarszej synagogi w Afryce Północnej – AlGhriba. Pięknie zdobione wnętrze świątyni z pewnością wzbudzi w Was zachwyt oraz przeniesie do zupełnie innego świata…

Ostatnim punktem zwiedzania będzie postój w Houmt Souk – stolicy wyspy. Czas wolny oraz pobyt w centrum artystycznym to niezapomniana lekcja tradycji i folkloru.

Orientacyjna cena wycieczki: około 30.00 dinarów tunezyjskich (TND)za osobę.

Czas trwania wycieczki: pół dnia.

– „Matmata – Douz” – niecodzienna możliwość poznania wielu oblicz Sahary

Orientacyjna cena wycieczki: około 90.00 dinarów tunezyjskich (TND)za osobę.

– „Wieczór folklorystyczny” – czas na bliski kontakt z folklorem Tunezji

Orientacyjna cena wycieczki: około 50.00 dinarów tunezyjskich (TND)za osobę.

– „Farma krokodyli”

Macie zamiar stanąć oko w oko z drapieżnymi gadami? Chcecie poczuć przeszywający dreszczyk emocji? Farma krokodyli pozwoli Wam bliżej poznać te niezwykłe zwierzęta.

Wycieczka, odbywająca się 3 razy w tygodniu (środy, piątki i niedziele), składa się z trzech ciekawych punktów. Pierwszym z nich jest wizyta w Muzeum Islamu, drugim – odwiedziny w wiosce berberyjskiej, natomiast trzecim – karmienie krokodyli. Będzie co wspominać!

Orientacyjna cena wycieczki: około 30.00 dinarów tunezyjskich (TND)za osobę.

– „Rejs statkiem pirackim na Wyspę Różowych Flamingów”

Czas wolny na plaży, kąpiel w morzu, udział w ekscytujących animacjach – tak oto w wielkim skrócie można opisać wyprawę statkiem pirackim na Wyspę Różowych Flamingów. Z pewnością dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że na Wyspie Różowych Flamingów będzie można spotkać… różowe flamingi.

Głodni? Po opalaniu i kąpieli przyjdzie czas na obiad.

Orientacyjna cena wycieczki: około 52.00 (TND)za osobę.

Czas trwania wycieczki: cały dzień.

– „Wieczór tunezyjski”

Wieczór tunezyjski to nic innego, jak spotkanie przy wspólnym, biesiadnym stole. Wino, lokalne potrawy, muzyka – to wszystko pozwoli Państwu poznać prawdziwie berberyjski klimat.

Orientacyjna cena wycieczki: około 25.00 euro (EUR) za osobę.

– „Tataouine – Chenini”

Lubicie poznawać nowych ludzi i kultury? Ta wycieczka będzie spełnieniem Waszych marzeń. Zabytkowe rzymskie twierdze, osady plemienne, lokalne rzemiosło – tu tradycja łączy się z prawdziwą pasją.

Jak będzie przebiegała wycieczka? Z wyspy – „Drogą Rzymską” – udamy się na kontynent. Pierwszym punktem Naszego planu zwiedzenia będzie dawna siedziba francuskiej Legii Cudzoziemskiej, czyli Tataouine. Czy wiecie, że w Tataouine kręcono sceny do kultowych „Gwiezdnych Wojen”? A teraz dobra wiadomość dla prawdziwych łakomczuchów. W trakcie wycieczki „Tataouine – Chenini” będziecie Państwo mogli odwiedzić piekarnię, w której poznacie recepturę migdałowych ciasteczek „Rogi gazeli”.

Kolejnym punktem wyprawy będzie wspomniana już wioska Chenini, charakteryzująca się obecnością domostw wydrążonych w skale. Głodni? Na miejscu będzie czekał na Was lunch skomponowany z potraw lokalnej kuchni. Jeśli wciąż czujecie niedosyt, mamy niespodziankę – to jeszcze nie koniec wycieczki. W drodze powrotnej zobaczymy miasto Médenine – stolicę Południa oraz pospacerujemy po lokalnym targu.

Orientacyjna cena wycieczki: około 60.00 dinarów tunezyjskich (TND) za osobę.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments