Czym są wczasy all inclusive? Poznaj ich wszystkie rodzaje!

20 lipca 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pewnie niejeden raz słyszeliście o wakacjach all inclusive. Nie ma czemu się dziwić, jest to bardzo popularna spędzania czasu na urlopie. Wyjeżdżając odpocząć nie chcemy się niczym martwić, zależy nam tylko na relaksie i błogim spokoju. Na czym więc dokładnie polega ta opcja?

„Wszystko w cenie”

Gdy wyjeżdżamy na wakacje, to z całą pewnością nie zależy nam na tym, aby męczyć się z gotowaniem i spędzać na tej czynności czas, podczas gdy moglibyśmy być w tym momencie w górach czy na plaży.

W ramach all inclusive hotel zapewnia nam posiłki. Są one już wliczone w cenę, więc możemy jeść ile chcemy. To pozwala nam na próbowanie różnych lokalnych przysmaków. W ten sposób nie musimy również zastanawiać się nad tym, gdzie dzisiaj zjemy. Hotel wszystko nam zapewni.

Podobnie sprawa wygląda z barkiem. W hotelu będziemy mieć dostęp do różnych napojów – zarówno soków, napojów gazowanych, jak i tych alkoholowych. Musimy jednak od razu zaznaczyć, że nie każdy trunek jest dostępny w ramach standardowego all inclusive. Zazwyczaj jest tak, że zwykły pakiet pozwala nam nielimitowane piwo, jednak wódka czy whisky jest już oddzielnie płatna.

Rodzaje all inclusive

To dobry moment na to, aby przedstawić wszystkie warianty all inclusive. Czasem hotele mają tylko jeden standardowy pakiet, zdarza się jednak, że mamy wybór. Wówczas warto wiedzieć, co kryje się za każdą z opcji.

All inclusive standard

W tym wariancie w godzinach, które określił hotel możemy korzystać z restauracji, cukierni, lodziarni czy barów. Nie wszystkie alkohole będą dla nas dostępne, a jedzenie poza wyznaczonymi godzinami również będzie wiązało się z dodatkowym wydatkiem.

All inclusive soft

Część turystów wychodzi z założenia, że nie potrzebują nielimitowanego alkoholu. Niektórzy nie piją go w ogóle, inni robią to sporadycznie, dlatego nie chcą za taką opcję dopłacać. Taki pakiet zapewni im więc jedzenie oraz napoje bezalkoholowe.

All inclusive 24

Jest to dobra opcja dla tych, którzy lubią długo przebywać poza hotelem i późno do niego wracać. W ramach tego pakietu możemy skorzystać z restauracji czy baru o dowolnej porze. Północ lub wczesny ranek? To nic, na pewno zostaniemy przez kogoś obsłużeni.

All inclusive ultra

To wariant dla tych, którzy zawsze chcą wszystkiego, co najlepsze. Markowe alkohole dostępne w barze, specjalne kolacje w restauracjach. Można powiedzieć, że wszystko, co hotel ma nam do zaoferowania, mamy na wyciągnięcie ręki.

Zalety i wady all inclusive

Jeśli nie chcemy niczym się przejmować a hotel zapewnia nam wiele rozmaitych atrakcji, to zdecydowanie warto pomyśleć o wykupieniu takiego pakietu. Wówczas faktycznie możemy skupić się jedynie na odpoczynku.

Z drugiej strony niektórzy zauważają, że wykupienie all inclusive przeważnie „unieruchamia” nas nieco w hotelu. Musimy wrócić do niego na konkretną godzinę, aby zjeść posiłek, ponieważ nie chce na się kupować go na mieście, skoro już zapłaciliśmy za możliwość jedzenia w hotelu. Czasem może okazać się, że jedzenie w danym miejscu nie jest zbyt smaczne, ale nie mamy już opcji zrezygnowania z niego.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments