Czy mata samopompująca to dobry zakup?

4 grudnia 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Interesującym akcesorium, którego popularność nieustannie się zwiększa, jest mata samopompująca. Jest ona najlepszym przykładem na to, że możliwe jest skuteczne połączenie w jednym produkcie kilku zalet: funkcjonalności, praktyczności, szerokiego zastosowania i niezwykłej wygody. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla klasycznych materacy, które trzeba napompować. Zastąpiona może nimi zostać również karimata. Nie trudno więc domyśleć się, że maty samopompujące doskonale sprawdzą się w przypadku wszystkich osób podróżujących, które nie zawsze śpią w hotelu. Jeśli zaliczasz się do turystów, którzy dużo podróżują i szukasz rozwiązań, które zagwarantują ci wygodne miejsce do spania bez względu na to, gdzie będziesz, mata samopompująca powinna znaleźć się w kręgu twoich zainteresowań.

  1. Jak działa mata samopompująca?
  2. Czy mata samopompująca dwuosobowa może być używana w chłodne dni?
  3. Jaki rozmiar maty samopompującej wybrać?
  4. Czy mata samopompująca to produkt, który warto mieć?

Jak działa mata samopompująca?

Niektórzy podkreślają, że maty samopompujące to coś pośredniego między karimatą a materacem. Faktycznie można się z takim stwierdzeniem zgodzić. Maty wypełnione są specjalną pianką. Po zakupie mata jest dokładnie zwinięta i znajduje się w specjalnym pokrowcu. W macie znajduje się niewielka ilość powietrza. Kiedy jednak odkręcisz nakrętkę, błyskawicznie zassie ona powietrze, które dostanie się do jej wnętrza. W efekcie dojdzie do rozprężenia maty, przez co będzie ona nadawała się do użycia. Maty są zazwyczaj lżejsze niż dotychczas stosowane w turystyce rozwiązania. Skutecznie niwelują nierówności terenu, co sprawia, że nadają się do spania nawet w trudnych warunkach.

Czy mata samopompująca dwuosobowa może być używana w chłodne dni?

Maty samopompujące dwuosobowe to przeznaczone są do użycia nie tylko w ciepłe dni. Musisz jednak pamiętać, aby sięgnąć po modele lepiej izolujące. Odpowiednio gruba pianka sprawia, że mata gwarantuje komfort cieplny nawet wtedy, kiedy noc jest naprawdę zimna. Większość producentów oznacza współczynnik izolacji maty, stosując symbol R. Zasada jest w tym przypadku prosta: im wyższa jego wartość, tym lepiej mata sprawdza się zimą.

Jaki rozmiar maty samopompującej wybrać?

Decydując się na zakup maty samopompującej, musisz pamiętać, aby postawić na odpowiedni rozmiar. Obecnie dostępne są maty samopompujące różniące się wielkością. Pamiętaj, aby pod tym względem być naprawdę rozsądnym. Zbyt duża mata, której nie wykorzystasz, zajmie niepotrzebnie miejsce w plecaku. Oprócz modeli jednoosobowych dostępna są też maty samopompujące podwójne, które świetnie sprawdzą się w przypadku par. Jeśli pod namiotem zamierzasz przebywać z towarzyszem podróży, taka mata samopompująca to naprawdę dobry wybór.

Czy mata samopompująca to produkt, który warto mieć?

Jeśli chcesz mieć wygodne miejsce do spania zarówno w lecie, jak i poza sezonem letnim, mata samopompująca to naprawdę bardzo dobry wybór. Tak jak wskazaliśmy wcześniej, wystarczy otworzyć zawór, aby błyskawicznie napełniła się ona powietrzem bez żadnego wysiłku z naszej strony. Zaledwie kilka chwil potrzeba, aby mata zamieniła się w wygodny materac. Warto pamiętać, że matę samopompującą możesz dzisiaj kupić w naprawdę bardzo dobrej cenie. Nie jest to akcesorium, które pochłonie znaczną część twojego budżetu. Tak naprawdę na jej zakup może pozwolić sobie każdy, kto przynajmniej raz na jakiś czas podróżuje. Takie maty sprawiają, że żaden rodzaj podłoża nie będzie już dla ciebie problemem, a miejsce do spania znajdziesz wszędzie.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments