Czy dostanę pokój w hotelu przyjeżdżając w nocy lub nad ranem?

31 maja 2019
[Głosów: 1   Average: 5/5]

Godzina dotarcia do hotelu zależy przede wszystkim od tego, w jakich godzinach będziemy mieć lot w miejsce docelowe. Oczywiście dotyczy to wczasów z transportem samolotowym. Skoro doba hotelowa zaczyna się najczęściej pomiędzy godziną 12 a 15, to czy przyjeżdżając na miejsce w środku nocy, otrzymamy od razu pokój?

Niestety, ale to na pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od danego hotelu, ale mam też wrażenie, że chyba nawet bardziej od kraju. Przede wszystkim hotel musi mieć najpierw wolne pokoje, które zostaną posprzątane po poprzednich gościach. Najlepsze hotele mają w sezonie pełne obłożenie, ale jeśli wybraliście np. wakacje w kwietniu, to prawdopdobnie hotel takiego obłożenia mieć nie będzie – oczywiście mamy tutaj na myśli najpopularniejsze kierunki wśród Polaków, takie jak Grecja, Egipt, Turcja czy Hiszpania i nie tylko. Oto jak wyglądały pod tym względem nasze doświadczenia:

Czy dostaniesz od razu pokój w hotelu – wnioski

Nie napiszemy wam niczego odkrywczego – w Europie musicie być gotowi na czekanie, a jak długo, to już zależy od tego, o której godzinie pojawicie się na miejscu. W krajach takich, jak Maroko, Egipt, Turcja czy Tunezja pokoje dostaniecie od razu. Oczywiście znaczenie może mieć również miesiąc – jeśli hotel ma pełne obłożenie, to po prostu musicie poczekać, aż zwolni się miejsce. Jeśli macie jakieś swoje doświadczenia z innymi krajami, to je opiszcie ;-).

Zobacz Również

Komentarze