Czy dostanę pokój w hotelu przyjeżdżając w nocy lub nad ranem?

31 maja 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Godzina dotarcia do hotelu zależy przede wszystkim od tego, w jakich godzinach będziemy mieć lot w miejsce docelowe. Oczywiście dotyczy to wczasów z transportem samolotowym. Skoro doba hotelowa zaczyna się najczęściej pomiędzy godziną 12 a 15, to czy przyjeżdżając na miejsce w środku nocy, otrzymamy od razu pokój?

Niestety, ale to na pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od danego hotelu, ale mam też wrażenie, że chyba nawet bardziej od kraju. Przede wszystkim hotel musi mieć najpierw wolne pokoje, które zostaną posprzątane po poprzednich gościach. Najlepsze hotele mają w sezonie pełne obłożenie, ale jeśli wybraliście np. wakacje w kwietniu, to prawdopdobnie hotel takiego obłożenia mieć nie będzie – oczywiście mamy tutaj na myśli najpopularniejsze kierunki wśród Polaków, takie jak Grecja, Egipt, Turcja czy Hiszpania i nie tylko. Oto jak wyglądały pod tym względem nasze doświadczenia:

  • Egipt – hotel Jungle Aquapark, hotel Serenity Makadi Bay, hotel AquaVista – przyloty w środku nocy/nad ranem. Za każdym razem natychmiast otrzymywaliśmy pokoje, przy czym były to w każdym przypadku wczasy w maju lub czerwcu. W Serenity Makadi mieliśmy nawet specjalnie dla nas przygotowany posiłek. Zatem wakacje w Egipcie zawsze zaczynaliśmy od razu po pojawieniu się w hotelu.
  • Turcja – byliśmy w hotelach Stella Beach i Palm Wings Beach Resort. W pierwszym przypadku na miejscu byliśmy w godzinach porannych, a w drugim – w środku nocy. W oby zostaliśmy natychmiast zakwaterowani.
  • Hiszpania – hotele Oasis Park i Evenia Olympic Park. W obu przypadkach na miejscu byliśmy w godzinach porannych. Na pokoje musieliśmy czekać 4 godziny w pierwszym przypadku i około 2 godzin w drugim.
  • Grecja – do hotelu Imperial Belvedere na Krecie dotarliśmy około 5 rano, a pokoje otrzymaliśmy dopiero około 12. Mogliśmy oczywiście już korzystać z posiłków w hotelu.
  • Włochy – w SanDomenico Family Hotel pojawiliśmy się w środku nocy. Od razu dostaliśmy pokoje.
  • Bułgaria – w DasClub Sunny Beach byliśmy około 8 rano. Pokoje dostaliśmy około godziny 12.
  • Tunezja – byliśmy w trzech hotelach – El Fell, Mehari Hammamet, Houda Golf – w każdym przypadku pokój mieliśmy od razu, a w hotelach pojawialiśmy się w godzinach porannych.

Czy dostaniesz od razu pokój w hotelu – wnioski

Nie napiszemy wam niczego odkrywczego – w Europie musicie być gotowi na czekanie, a jak długo, to już zależy od tego, o której godzinie pojawicie się na miejscu. W krajach takich, jak Maroko, Egipt, Turcja czy Tunezja pokoje dostaniecie od razu. Oczywiście znaczenie może mieć również miesiąc – jeśli hotel ma pełne obłożenie, to po prostu musicie poczekać, aż zwolni się miejsce. Jeśli macie jakieś swoje doświadczenia z innymi krajami, to je opiszcie ;-).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments