Czarter jachtu miłym urozmaiceniem urlopu

9 września 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wybierając się na urlop warto wcześniej zaplanować z jakich atrakcji skorzystać będąc już na miejscu. Urozmaici to wakacyjny pobyt i dostarczy niezapomnianych wrażeń. Jednym ze sposobów na miłe spędzenie czasu jest czarter jachtu. Można to zrobić nawet będąc za granicą. Jednak, żeby dobrze się do tego przygotować trzeba dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Kto może wyczarterować jacht żaglowy we Włoszech

Do czarteru jachtów wystarczy mieć zwykły patent sternika jachtowego. Ktoś kogo pasją jest żeglarstwo na pewno posiada taki dokument. Jeśli jeszcze go nie ma, to może przed następnym sezonem odbyć szkolenie i zdać egzamin na sternika jachtowego. Ale co jeśli nie masz takich uprawnień, a marzą Ci się żeglarskie wakacje? Tutaj z pomocą przyjdzie skipper. Jest to człowiek, który ma odpowiednie uprawnienia i duże doświadczenie w pływaniu jachtami. To on będzie zajmował się wyznaczaniem trasy na morzu czy dbaniem o to by złapać odpowiedni wiatr.  Dlatego decydując się na czarter jachtów we Włoszech warto pomyśleć również o zatrudnieniu skippera.

Dla kogo czarter jachtu

Jeśli chcesz z pokładu jachtu podziwiać wspaniałe plaże i przeżyć niesamowitą przygodę to żeglowanie na jachcie jest czymś czego musisz spróbować. Z rejsów jachtem przez spienione morze łatwo zrobić swoje wakacyjne hobby. Możesz popłynąć gdzie Cię oczy poniosą odwiedzając przeróżne wyspy i porty włoskiego wybrzeża. Warto odwiedzić Reggio di Calabria mieszczący się w południowych Włoszech. Jeśli zdecydujesz się tam na czarter jachtów Sycylia będzie miejscem gdzie łatwo znajdziesz potrzebną jednostkę. Nie zapomnij też zawinąć na wody Morza Tyrreńskiego, gdzie będziesz mijać Wyspy Liparyjskie oddalając się od zachodniego wybrzeża Włoch. Możesz dotrzeć aż na wyspę, która nazywa się Sardynia. Na czarter jachtów Sardynia to też idealne miejsce.  Natomiast płynąc ku środku Morza Śródziemnego będziesz oddalać się od północy kraju, gdzie dostępny jest czarter jachtów Toskania. Tuż obok czeka czarter jachtów Liguria tuż obok granicy z Francją. Na końcu swojej  podróży warto znaleźć spokojny port by opuścić tam pokład jachtu. W regionie Kampania też znajdziesz czarter jachtów. Amalfii jest miastem, gdzie bez problemu wynajmiesz jacht. Poczujesz tam śródziemnomorski klimat, jaki panuje w marinach.

Kto powinien wybrać wynajem łodzi

Nie każdy jest miłośnikiem żeglowania. Dla tych, którzy cenią sobie wygodę i nie chcą pływać pod żaglami dobrym wyborem będą łodzie motorowe. Wybierając się w rejs taką łodzią nie straszne Ci będą silne wiatry. Bez względu na warunki żeglarskie dopłyniesz tam gdzie chcesz, by cieszyć się śródziemnomorskim klimatem. Możesz zwiedzać włoskie wybrzeże, zawijając do różnych portów. Możesz też szukać urokliwych zatoczek, gdzie nie będzie tylu turystów, a Ty w spokoju będziesz korzystać z wypoczynku na brzegu morza.

Czarter jachtów Włochy – gdzie szukać?

Pomoże Ci w tym wyszukiwarka jachtów. Dzięki niej łatwo możesz sprawdzić czy dany jacht jest wolny. Dostępne też są czartery łodzi motorowych i katamaranów. Na start swojej żeglarskiej przygody możesz wybrać dowolny dzień tygodnia. Jeśli jednak interesują Cię niższe ceny to lepiej czarter zaplanować poza szczytem sezonu, który przypada na lipiec – sierpień. Sezon na żeglarskie podróże trwa od kwietnia aż do końca października, więc wybór jest spory. Plusem czarteru poza sezonem oprócz ceny i większej dostępności jachtów jest to, że na swej drodze spotkasz zdecydowanie mniej żeglarzy niż w szczycie sezonu. Temperatura wody i powietrza w tych miesiącach jest na tyle przyjemna, że nie musisz się obawiać zimna podczas rejsu.

Wybierając się na urlop czarter jachtów we Włoszech może być miłą odmianą dla wakacyjnej rutyny. Wakacje na Morzu Śródziemnym mogą być wspaniałym wspomnieniem, do którego będziesz wracać w długie, zimowe wieczory oglądając swoje zdjęcia na pokładzie jachtu czy w marinie w otoczeniu innych żeglarzy. Wszystko to sprawia, że naprawdę warto zainteresować się czarterem jachtów.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments