Czarnogóra – co warto zobaczyć?

28 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 12 Average: 4.4]

Czarnogóra (nazywana także „Czarną Perłą” Półwyspu Bałkańskiego) jest państwem położonym w Europie Południowej. Ten niewielki, aczkolwiek fascynujący kraj – słynący ze wspaniałych win, a także drzew oliwnych, rokrocznie przyciąga wielu turystów z całego świata.

Sprawdźmy zatem, jakie miejsca warto zobaczyć przebywając w „Czarnej Perle” Półwyspu Bałkańskiego.

Czarnogóra – ciekawe miejsca

Kotor.

Kotor jest miastem portowym, które leży w południowo-zachodniej części Czarnogóry – u wybrzeży Adriatyku. Miejsce – aż z trzech stron – jest otoczone masywami górskimi, które osłaniają zatokę przed wiatrem. Ciekawostką jest fakt, że Kotor często nazywa się „Małym Dubrownikiem”.

Przeczytaj również:

Minusem miasta są wszechobecni turyści.

Kotor urzeka wąskimi, krętymi uliczkami, którymi można przechadzać się… całymi godzinami. Miasto jest wspaniale zachowane (zwłaszcza jego średniowieczne mury), dlatego nikt nie będzie mógł narzekać na nudę. Zmęczeni przechadzką – po krętych, czasem zawiłych alejkach, możemy zatrzymać się przy jednej z klimatycznych restauracyjek. Warto tam wypić kawę.     

Na koniec należy zaznaczyć, że Kotor jest miejscem, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

– „Święty Stefan” – niewielka wyspa na Adriatyku.

„Święty Stefan” jest prawdziwą perełką Morza Adriatyckiego. Na miejscu znajduje się rozbudowana baza hotelowa z rozbudowaną ofertą turystyczną, dzięki której każdy turysta będzie mógł znaleźć idealne zakwaterowanie dla siebie. Dodajmy, że w przeważającej większości są to bardzo luksusowe obiekty. Ciekawostką dla odwiedzających może być fakt, że wyspę wolno „zwiedzać” jedynie z zewnątrz. W momencie, w którym zbliżymy się do cypelka łączącego wyspę z lądem, zostaniemy zatrzymani prze ochronę.  

– Jezioro Szkoderskie – największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim.

Jezioro Szkoderskie jest umiejscowione na granicy Czarnogóry oraz Albanii. Dodajmy, że 2/3 jego powierzchni znajduje się na terytorium Czarnogóry, natomiast 1/3 – w Albanii.

Miejsce jest szczególnie polecane ornitologom (pasjonatom ptaków), a także osobom, które zamierzają uciec od gorących plaż oraz zgiełku miasta.

– Stary Bar – niewielka wioska, a niegdyś – tętniące życiem miasto.

Stary Bar (Stari Bar) to przede wszystkim ruiny zabytkowej, średniowiecznej twierdzy. Niewielka wioska leży kilka kilometrów od Baru – największego portu Czarnogóry.

W Starym Barze najpiękniej jest wiosną – wówczas zaczynają pachnieć kwitnące tu drzewka owocowe. 

Ulcinj – czyli najdalej wysunięte na południe miasto w Czarnogórze.

Ulcinj jest miastem leżącym tuż przy granicy z Albanią, w którym większość mieszkańców stanowią Albańczycy. Przebywając w Ulcinj (np. na wakacjach) lub przejeżdżając przez to przepiękne, najdalej wysunięte na południe miasto w Czarnogórze, warto odwiedzić starą twierdzę z widokiem na morze, a także promenadę, która – w samym środku sezonu – wypełniona jest turystami.

Ceny w Czarnogórze są porównywalne do tych, które mamy w Polsce.    

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments