Co zabrać na Kostarykę?

3 maja 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Każdy wyjazd, czy to daleki, czy bliski, wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. Dokumenty, ubrania, kosmetyki – lista rzeczy, które musimy zabrać ze sobą jest naprawdę długa. A czasami jeszcze dłuższa…

Jak więc nie dać się zwariować podczas pakowania walizki? Co będzie Nam potrzebne w trakcie podróży po Ameryce Środkowej? Na te oraz inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w treści poniższego tekstu. Zapraszamy!

Wyprawa do Kostaryki – jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie na lotnisku?  

Tu na pewno nie będzie zaskoczeniem fakt, że dokumentem uprawniającym do wjazdu i pobytu w Kostaryce jest paszport. Oczywiście przed wyjazdem zalecamy, aby sprawdzić ważność paszportu – chyba nie chcecie zostać cofnięci z lotniska? Przypominamy również, że do Kostaryki nie jest wymagana wiza. Aha, zapomnielibyśmy – koniecznie pamiętajcie o zabraniu biletów lotniczych. Bez nich daleko nie polecicie.  

Jaką walutę zabrać do Kostaryki?

Najlepszym rozwiązaniem będą dolary amerykańskie (USD). Colon kostarykański, czyli oficjalna waluta Kostaryki, jest wymienialny tylko na miejscu, dlatego przed wyjazdem zaopatrzmy się w „dolce”.

Wyprawa do Kostaryki – lista leków do zabrania

W podróży po Ameryce Środkowej z pewnością przydadzą się Wam środki przeciw owadom. Bujne lasy, rezerwaty czy parki narodowe to przecież siedlisko dla wielu insektów. Jak sobie z nimi radzić? Świetnym rozwiązaniem będą lekkie spraye oraz żele na ukąszenia owadów. Podczas zwiedzania Parku Manuel Antonio czy lasu deszczowego Monteverde, warto mieć je w plecaku lub torebce. Jako że owady potrafią utrudniać życie także w nocy, koniecznie weźcie ze sobą moskitierę.  

Kolejnym ważnym środkiem ochronnym jest krem z filtrem UV. Nie jest przecież tajemnicą, że w Kostaryce słońce potrafi naprawdę przygrzać… Lekkiego balsamu lub kremu z filtrem należy używać na plaży oraz po powrocie do hotelu. Takie działanie sprawi, że na drugi dzień będziecie w stanie… wstać z łóżka.

Na tym jednak lista leków i preparatów ochronnych nie kończy się. Oto, co jeszcze warto mieć w swojej apteczce podręcznej.

Lista TOP 11. leków do zabrania:

 • leki stosowane w chorobach przewlekłych (tabletki, inhalatory itp.);
 • leki,tabletki na biegunkę;
 • leki o działaniu przeciwwymiotnym;
 • leki przeciwbólowe;
 • środki antykoncepcyjne;
 • materiałyhigieniczne iopatrunkowe (plastry, bandaże, chusteczki nawilżane, waciki, podpaski, pieluszki dla niemowląt, spray do odkażania rąk itp.);
 • elektrolity w saszetkach lub tabletkach musujących;
 • kropelki do oczu i nosa;
 • woda utleniona;
 • węgiel aktywny;
 • wapno na ukąszenia.

Jak ubrać się na wycieczkę do Kostaryki

Republika Kostaryki to kraj, który znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, bardzo wilgotnego. Wyróżnia się tu dwie główne (charakterystyczne) pory – porę suchą i porę deszczową. Jeśli więc wybieracie się na wycieczkę w porze suchej, czyli między grudniem a kwietniem, koniecznie weźcie ze sobą przewiewne ubrania, wygodne obuwie (do spacerowania), nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Podczas pory deszczowej, czyli od maja do listopada, można również podróżować po całym kraju, jednak zaleca się, aby zabrać ze sobą lekką odzież przeciwdeszczową (np. pelerynkę).

Dokumenty są, ubrania są – co jeszcze przyda się Nam na wakacjach w Kostaryce?

Po pierwsze, przejściówka. Należy bowiem wiedzieć, że gniazdka elektryczne w Kostaryce są przeznaczone dla wtyczek amerykańskich – z dwoma cienkimi bolcami. Co oprócz adaptera? Oczywiście słownik polsko – hiszpański, mapy i przewodniki po kraju, kosmetyki do codziennego użytku oraz akcesoria plażowe.    

Wyprawa do Kostaryki – chyba jeszcze o czymś zapomnieliśmy… 

Zdjęcia – to one przypominają Nam o pięknych chwilach i zachodach słońca. Wzruszają do łez oraz wywołują salwę śmiechu. Dzięki nim możemy na chwilę przenieść się na plażę lub pospacerować po… gorącym bulwarze. Aby więc ukryć cały świat w jednym miejscu, będziemy potrzebowali dobrego sprzętu fotograficznego. Sam aparat to jednak nie wszystko. Do walizki trzeba jeszcze koniecznie wrzucić ładowarki, telefon, etui oraz laptopa (wedle uznania).     

A na koniec artykułu, garść przydatnych informacji

– Nie zostawiajcie pakowania na ostatnią chwilę – lepiej sukcesywnie gromadzić rzeczy.

– Nie upychajcie rzeczy na siłę – walizka może tego nie wytrzymać…

– Spakujcie tylko najpotrzebniejsze ubrania i kosmetyki – nie warto przesadzać z bagażem.   

    

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments