Co zabrać do Egiptu, aby wakacje były naprawdę niezapomniane?

17 lutego 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Egipt to egzotyczny kraj, który zachwyca swoimi zabytkami, luksusowymi hotelami, słoneczną pogodą oraz mnóstwem innych atrakcji.

Nic więc dziwnego, że każdego roku wielu Polaków decyduje się na wyjazd do tego właśnie kraju. Najczęściej decydujemy się na zorganizowane wycieczki, które są w stanie zapewnić nam pełnię bezpieczeństwa. Mimo to, wakacyjny pobyt nie zawsze jest udany. Spowodowane jest to nieodpowiednim przygotowaniem się do podróży i wypoczynku. Sprawdźmy więc co warto zabrać do Egiptu by w pełni cieszyć się wakacjami.

Ubrania, które ochronią przed słońcem

Podstawowym elementem twojej walizki powinny być odpowiednie ubrania, które zapewnią ci pełnię komfortu. Pamiętaj, że muszą być lekkie i przewiewne, dlatego najlepiej stawiać na odzież, która wykonana jest z bawełny. Nie rezygnuj z ubrań z długimi rękawami – jeśli są przewiewne i luźne doskonale sprawdzą się podczas wycieczek chroniąc cię przed palącym słońcem. Koniecznie zabierz ze sobą również strój kąpielowy. Większość hoteli w Egipcie zachwyca swoimi basenami, z pewnością będziesz z nich korzystać.

Kosmetyki i leki, które mogą okazać się niezbędne

Podczas urlopu każdy z nas chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. To całkowicie zrozumiałe. Aby jednak mogło tak być warto odpowiednio się zabezpieczyć. Przede wszystkim, nie możesz zapomnieć o kosmetykach z wysokim filtrem UV. Najlepiej, niech są to tak zwane blokery, czyli kosmetyki o filtrach SPF 50. Poza tym wyposaż też dobrze swoją apteczkę. Nie powinno zabraknąć w niej leków przeciwbólowych oraz środków opatrunkowych takich jak np. plastry. Kup również środek po opalaniu oraz zadbaj o to, by mieć leki przeciwbiegunkowe.

Uwaga na głowę i oczy

Wiesz już jak chronić swoje ciało. Pamiętaj jednak, że nie tylko ono potrzebuje ochrony przed słońcem. Zadbaj więc również o swoją główkę – czapka z daszkiem to dobry wybór, ale kapelusz z dużym rondem o wiele lepiej ochroni również ramiona, kark i twarz. Poza tym, koniecznie zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Upewnij się, że te, które kupujesz mają filtr słoneczny.

Czasem może być chłodniej

Wiele osób popełnia jeden podstawowy błąd, którym jest zabieranie do Egiptu wyłącznie letnich ubrań. Warto mieć świadomość, że wraz z nadejściem zmierzchu temperatura w Egipcie znacząco się obniża, przez co w letniej sukience może być zwyczajnie za zimno. W twojej walizce koniecznie powinny znaleźć się więc lekkie kurtki czy bluzy, którymi ochronisz się przed chłodem. Zwróć również uwagę na to, jakie buty ze sobą zabierasz – japonki na cienkiej, styropianowej podeszwie to nie najlepszy pomysł. Gorący piasek szybko poparzy twoje stopy. Postaw więc na obuwie z grubszą podeszwą. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie http://www.egipt-wakacje.pl/.

Podsumowując, Egipt jest krajem wymagającym, którego pogoda sprawia, że osoby źle przygotowane do wycieczki mogą nie móc cieszyć się pełnią wypoczynku. Warto mieć to na uwadze i dokładnie przyjrzeć się temu co znajduje się w naszej walizce. Dzięki temu wakacje będą udane i niezapomniane.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments