Co warto przywieźć z Chorwacji?

28 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Chorwacja to kraina, która zaskakuje na każdym kroku. Jej malownicze miasteczka, piękne plaże i świetna kuchnia, każdego roku przyciągają dziesiątki tysięcy turystów z różnych zakątków świata.

Czy Wy również macie ochotę zgłębić jej największe sekrety? Jeśli tak, koniecznie wyruszcie w podróż w nieznane… Uchylamy Wam jednak rąbka tajemnicy i podpowiadamy, jakie pamiątki warto przywieźć z tej części Europy.

Oto TOP 5 najlepszych pamiątek z Chorwacji

– Nr 1 – lokalne specjały

Oliwa z oliwek, sery (paški sir), czekolada, dżem figowy, miód – można wymieniać w nieskończoność… Jeśli będziecie kiedyś w Chorwacji, koniecznie przywieźcie sobie przynajmniej jeden lokalny specjał.

– Nr 2 – wyroby rękodzielnicze

I tu znów wybór jest ogromny – magnesy na lodówkę (z chorwackimi motywami), koronki z wyspy Pag, haftowane obrusy, kapelusze, ręczniki. Każdy fan wyrobów rękodzielniczych znajdzie tu coś dla siebie.

– Nr 3 – alkohole

Wracając z dalekiej podróży, zawsze chętnie przywozimy lokalny trunek. Największą popularnością w Chorwacji cieszą się oczywiście wina – Dingač, Prošek, Pošip oraz Plavac. Dobrą informacją dla amatorów piwa i likierów jest fakt, że na Nich również czeka wiele lokalnych przysmaków.

– Nr 4 – biżuteria

Miłośniczki błyskotek i świecidełek z pewnością ucieszą się z możliwości zakupu chorwackiej biżuterii. Subtelne bransoletki (np. z muszelkami), folklorystyczne dodatki czy srebrne kolczyki, będą przypominały im o fantastycznej przygodzie.

– Nr 5 – lawenda

Jeśli chodzi o lawendę, to tu propozycji jest wiele. Świeża, suszona, zamknięta w kosmetykach czy miodzie – nigdy nie nudzi się i pachnie wprost obłędnie.

Obok wyżej wymienionych pamiątek, na uwagę zasługują także:

• pierniki w kształcie serca (czyli słynne Licitar);
• krawaty;
• płyty z nagraniami chorwackich zespołów ludowych;
• elementy dekoracyjne z marmuru (m.in. zegary, kostki do gry czy świeczniki);
• chorwackie pióra.

Reasumując, najlepszą pamiątką z Chorwacji będą oczywiście piękne wspomnienia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przywieźć sobie kilka miłych drobiazgów, które pozwolą (tu i teraz) powrócić do minionych chwil…

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments