Ceny w Kenii

29 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 164 Average: 4.4]

Kenia jest krajem dużych kontrastów, afrykańskie pejzaże, sawanny pełne dzikich zwierząt i egzotycznej roślinności kontrastują z białymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Kraj położony nad Oceanem Indyjskim posiada wyjątkowo różnorodne pejzaże: płaskowyż, Wielki Rów Wschodni, wiele wulkanów, kotlinę Jeziora Wiktoria oraz malownicze wybrzeże z plażami, oraz hotelami usytuowanymi w cieniu palm kokosowych. Duża różnorodność terenu powoduje bogactwo fauny i flory. Safari jest z pewnością ogromną atrakcją dla turystów. W regionie Masai Mara znajdują się typowe dla Czarnego Lądu wioski i miasteczka, które są idealne miejscem dla tych, którzy chcą z bliska poznać Afrykę. Miasto Mombasa zachowało wiele ze swej przeszłości afrykańsko-arabskiej. Kenia jest miejscem, w którym można spotkać niesamowitą mieszankę wszelkich kultur.

Ile pieniędzy zabrać do Kenii?

W Kenii obowiązującą walutą są szylingi kenijskie 1 KES = 0,034 zł (stan na 26 grudnia 2017)

Kenia jest krajem o umiarkowanych cenach. Ilość niezbędnej gotówki uzależniona jest od sposobu spędzania wakacji oraz wybieranych lokalnych atrakcji.

Ceny produktów w Kenii

 • chleb – 55 KES
 • mleko 1l – 90 KES
 • jajka 12 szt. – 150 KES
 • woda mineralna 1,5l – 85 KES
 • piwo lokalne 0,5 l – 120 KES
 • wino, butelka – 900 KES
 • pomarańcze 1kg – 190 KES
 • jabłka 1kg – 290 KES
 • ananas 1szt. – 35 KES
 • orzech kokosowy 1 szt. – 25 KES
 • banany 10 szt. – 10 KES

 

Ceny wycieczek fakultatywnych

Swahili Blue – plan wycieczki obejmuje wyprawę na południowe wybrzeże Kenii i rejs na wyspę Wasini oraz lagunę. Trasa wycieczki biegnie wśród palm kokosowych oraz małych wiosek. Cena od 12 330 KES.

Mombasa City Tour – Mombasa jest miastem położonym na rafie koralowej, otoczonej zatokami. W mieście przenikają się wpływy afrykańskie, arabskie, europejskie oraz indyjskie. W programie wycieczki znajduje się spacer po ulicach miasta, Fort Jesus zbudowany przez Portugalczyków, Moi Avenue. Cena od 4 110 KES.

Tsavo East – wycieczka na jednodniowe safari, które zapewnia fascynującą przygodę każdemu, kto odwiedza Kenię. Podróż odbywa się minibusami z odkrytym dachem do wschodniej części Parku Narodowego Tsavo, który jest jednym z największych rezerwatów fauny na świecie. Podczas safari można podziwiać krokodyle, hipopotamy, bawoły, słonie i gazele. Cena od 20 550 KES.

Rezerwat Shimba Hills – wycieczka do rezerwatu Shimba Hills, w którym żyją lamparty, żyrafy, zebry, antylopy, lwy, małpy oraz rzadko spotykane antylopy szablaste. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, w których można podziwiać niemal pierwotne krajobrazy. Cena 8 220 KES.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments