Ceny w Izraelu

19 grudnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 418 Average: 4.3]

Izrael jest państwem usytuowanym na Bliskim Wschodzie. Jego wspaniała tradycja, a także atrakcyjne położenie, zachęcają do głębszego poznania oraz wnikliwej analizy (np. pod kątem kulturowym). Wśród urokliwych krajobrazów można odnaleźć spokój, natomiast w ciepłych wodach Morza Martwego – szereg dobroczynnych właściwości. Należy dodać, że glinka z głębin Morza Martwego wspomaga walkę z nadwagą oraz cellulitem, łagodzi objawy trądziku, a także przynosi ulgę przy bólach reumatycznych.

ILE PIENIĘDZY ZABRAĆ DO IZRAELA?

Obowiązująca jednostka monetarna w Izraelu to nowy szekel izraelski (ILS). Na chwilę obecną przelicznik wygląda następująco: 1 ILS = 1,0168 PLN (kurs z dnia 19.12.2017).   

Za podstawowe produkty spożywcze (dostępne w Izraelu) zapłacimy stosunkowo dużo. Warto jednak wybrać się na lokalne targowiska – pełne owoców, warzyw, orientalnych przypraw oraz regionalnych przysmaków, aby spróbować nowych, wyjątkowych smaków. Osoby, które lubią stołować się w restauracjach, mają nieograniczone pole możliwości. Miejscowe knajpki oraz knajpeczki – serwujące dania kuchni izraelskiej, czekają na strudzonych wędrowców.

To, ile gotówki zabierzemy ze sobą w podróż, uzależnione od kilku czynników. Po pierwsze, warto zadać sobie pytanie – „Czy będziemy jedli lokalne produkty (kupione na targowiskach), czy wysmakowane dania z restauracji?”. Po drugie – „Czy zamierzamy korzystać z wycieczek fakultatywnych, które nie są wliczone w cenę wyjazdu?”. Po przeanalizowaniu powyższych kwestii, można dokonać ostatecznego wyboru.

Poniżej znajduje się zestawienie przedstawiające orientacyjne ceny w Izraelu.

CENY PODSTAWOWYCH PRODUKTÓW W SKLEPACH

– jajka 10 szt. – 11,00 ILS,

– bochenek chleba – 11,00 ILS,

– bułka (1 szt.) – 1,50 ILS,

– masło 200 g – 10,00 ILS,

– ser żółty 1 kg – 45,00 ILS,

– mleko 1 l – 4,50 ILS,

– ryż biały 400 g – 4,50 ILS,

– makaron 400 g – 3,50 ILS, 

– kawa 250 g – 23,50 ILS,

– cukier 1 kg – 4,25 ILS,

– jogurt owocowy 150 ml – 5,25 ILS, 

– szynka 1 kg – 60,00 ILS,

– mięso mielone 1 kg – 30,00 ILS,

– filet z kurczaka 1 kg – 30,00 ILS,

– ryby 1 kg – 30,00 ILS,

– czekolada Milka 100 g – 9,00 ILS,

– woda mineralna niegazowana 1,5 l – 7,00 ILS,

– olej 1 l – 7,00 ILS,

– Coca-Cola 0,5 l – 10,00 ILS,

– sok 1 l – 8,00 ILS,

– czekolada (sztuka) – 6,00 ILS,

– ketchup 500 ml – 10,00 ILS,

Hummus 400g – 12,00 ILS,

– pita (jeden placek) – 2,00 ILS.     

CENY WARZYW I OWOCÓW

– ogórki 1 kg – 3,00 ILS,

– pomidory 1 kg – 4,25 ILS,

– ziemniaki 1 kg – 3,00 ILS.  

CENY W LOKALACH

Caffè latte w kawiarni/na stacji benzynowej – 10,00 ILS,

– sok ze świeżo wyciskanych owoców (mały) – 15,00 – 20,00 ILS,

– kanapka – bagietka (z kebabem lub tuńczykiem) – 25,00 ILS,

– ryba św. Piotra – 90,00 ILS,

– frytki duże (McDonalds) – 20,00 ILS,

– obiad w restauracji – ceny zaczynają się od 80,00 – 100,00 ILS.   

CENY – INNE

– papierosy Camel Blue (paczka) – 31,00 ILS,

– wódka 0,5 l – 100,00 ILS,

– wino 0,75 l – 30,00 ILS,   

– benzyna 1 l (95) – 5,70 ILS.  

CENY WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH W IZRAELU

Izrael jest miejscem oferującym szereg atrakcji turystycznych dla swoich gości. Decydując się na wyjazd z biurem podróży, warto dokładnie przyjrzeć się ofercie wycieczek fakultatywnych. Oto kilka propozycji wyjazdów wraz z orientacyjnymi cenami:

Jeruzalem – jednodniowa wycieczka, w skład której wchodzą: przejazd nad Morze Martwe, kąpiel, przejazd do Jeruzalem, wizyta na Górze Oliwnej, wizyta w Ogrodzie Oliwnym, Starówka, Ściana Płaczu, Bazylika grobu Świętego, przejazd do Betlejem, zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – 120,00 USD/os. (przy grupie min. 20 osób),     

– Petra – jednodniowa wycieczka z przejazdem przez granicę izraelsko – jordańską – 330,00 USD/os. (przy grupie min. 20 osób),         

Ejlat City Tour – niezapomniana wycieczka do obserwatorium podwodnego + możliwość nurkowania z delfinami – 75,00 USD/os. (przy grupie min. 20 osób); uwaga: cena nie zawiera nurkowania z delfinami,       

– Przejażdżka na wielbłądzie – 50,00 USD/os. (przy min. 2 osobach),

– Wycieczka jachtem + obiad – 70,00 USD/os. (przy min. 2 osobach).

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments