Ceny na Maderze

26 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 145 Average: 4.4]

Madera jest wyspą wiecznej wiosny. Wulkaniczna wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckim jest miejscem spokojnego wypoczynku. W ostatnich latach powstała sieć dróg szybkiego ruchu, które pozwalają dotrzeć do najodleglejszych zakątków wyspy. Na wznoszącą się nad miastem Funchal górę Monte można dostać się nowoczesną kolejką linową. Na Maderze można obejrzeć wiele rezydencji dawnych książąt oraz arystokratów, obecnie zmienionych w komfortowe restauracje oraz hotele. Popularne na wyspie są tradycyjne, ręcznie wyrabiane hafty, przekazywane były z pokolenia na pokolenie, dziś często trafiają w ręce zamożnych klientów. Madera jest wybierana przez turystów także dla wędrówek wzdłuż sieci kanałów irygacyjnych liczących pięćset lat.

W miejscowości Funchal znajduje się wiele sklepów, gdzie prowadzona jest sprzedaż lokalnych alkoholi, łakoci oraz pamiątek. Na wyspie produkowane jest lokalne, mocne wino Madera, w typie Porto. Przed zakupem można skosztować kilku gatunków i wybrać ten najbardziej odpowiadający. Na targach owocowych można spróbować także owocu marakui w różnych smakach.

Ile pieniędzy zabrać na Maderę?

Obowiązującą na Maderze walutą jest euro – 1 EUR to około 4,19 zł (kurs z dnia 26 grudnia 2017). Ceny są zróżnicowane, kwestia budżetu uzależniona jest od formy wypoczynku wybieranej przez turystę.

Ceny produktów

 • woda mineralna butelka 1,5 l- 0,5 do 1 EUR
 • sok 1 l – od 1 EUR
 • coca – cola 1 l – od 1,2 EUR
 • whisky 0,7l – od 5 EUR
 • miejscowy likier Poncha 20% 0,5l – od 4,5 EUR
 • wino – od 2 EUR
 • wino Madera od 3,5 EUR w zależności od rocznika,
 • chleb – 1 EUR,
 • jogurt – od 1 EUR,
 • obiad w restauracji – od 10 EUR za osobę,
 • przekąski w barach – od 3 EUR,
 • maderskie ciasteczka Bolo de mel – od 3,5 EUR.

Wycieczki fakultatywne

Wycieczka do Funchal – plan wycieczki obejmuje spacer po historycznym centrum miasta z Katedrą, ratuszem miejskim, Parlamentem Madery, cytadelą św. Wawrzyńca, pomnikiem Gozalesa Zarco oraz Józefa Piłsudskiego, targ miejski oraz wizytę w winiarni. Cena od 30 EUR.

Centrum wyspy — program wycieczki obejmuje przejazd kolejką linową nad dachami miasta Funchal, sanktuarium Matki Boskiej na górze Monte, ogród tropikalny z roślinnością Madery, tarasy widokowe Eira do Serrado, wioskę rybacką Camaro do Lobos. Cena od 75 EUR.

Wschód Madery — wycieczka obejmuje zwiedzanie ogrodu botanicznego, wioski Camacha, lasu laurowego, punkt widokowy z panoramą Orlej Skały, skansen tradycyjnych domków krytych strzechą w wiosce Santana, klifowy krajobraz półwyspu św. Wawrzyńca oraz pas startowy lotniska wparty na 180 kolumnach. Cena od 55 EUR.

Zachód wyspy – program wycieczki obejmuje zwiedzanie typowej rybackiej wioski Ribeira Brava, panoramy północnego i południowego wybrzeża z przełęczą Encumenada, przejazd przez las laurowy chroniony przez UNESCO, zwiedzanie lawowych jaskiń, centrum wulkanicznego w Sao Vincente, przejazd malowniczą drogą po klifach wybrzeża oraz podziwianie naturalnych basenów lawowych. Cena od 30 EUR.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments