Ceny na Kubie

30 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 205 Average: 4.4]

Kuba jest jedną z największych wysp położonych na Morzu Karaibskim. Uprawy rolne, rozległe plantacje tytoniu, góry, lasy sąsiadują tutaj z pięknymi plażami. Rajskich plaż na wyspie jest niemal 300, większość z nich to plaże publiczne. Ciepła, krystaliczna woda oraz delikatny biały piasek przyciągają turystów z całego świata. Przed wyjazdem na Kubę warto zaplanować wypoczynek, by móc dobrze rozplanować ilość niezbędnej na miejscu gotówki.

Ile pieniędzy zabrać na Kubę

Obowiązującą walutą na Kubie jest peso kubańskie (peso nacional) CUP 1 peso = 100 centavos, jednak turyści mogą posługiwać się peso wymienialnym (peso convertible) CUC 1 peso = 100 centavos.1 CUC to około 24 CUP. 1 CUC to około 3,45 zł (stan na 4.01.2018). Można zabrać ze sobą także walutę euro, wymiana tej waluty na miejscu jest zwolniona z podatku. Unikać należy dolarów amerykańskich, których wymiana wymaga opłacenia 10% podatku. Nie są akceptowane także karty kredytowe banków amerykańskich lub banków z kapitałem amerykańskim. Warto zorientować się przed wylotem, czy na miejscu można posługiwać się posiadaną kartą. Na Kubie niemal wcale nie ma bankomatów. Ceny są stosunkowo wysokie, średnio są trzykrotnie wyższe niż w Polsce. Należy pamiętać, że na miejscu sklepów jest niewiele, a większość towarów jest dostępna na kartki. Sklepy dewizowe są zlokalizowane w większych miastach oraz przy większych kurortach.

Ceny produktów

posiłek w restauracji – od 10,00 CUC

kanapka na ulicy – od 5,00 CUC

woda mineralna – 1 CUC

piwo – od 2,00 CUC

nocleg w hotelu – od 100,00 CUC

mojito – od 1,50 CUC

chleb – 3,50 CUP

lokalne cygara – od 30,00 CUC

pokój w prywatnej kwaterze – od 15,00 CUC

obiad w prywatnej kwaterze – od 4,00 CUC

śniadanie w prywatnej kwaterze – od 1,00 CUC

dostęp do internetu w hotelach – 6,00 CUC/h

rum – od 5,00 CUC

wstęp do muzeów – od 5,00 CUC

bilet autobusowy – od 2,00 CUC

połączenie telefoniczne z Polską – 4,20/min CUC

wypożyczenie samochodu – 40 CUC

Wycieczki fakultatywne

Hawana – Vinales – wycieczka jednodniowa obejmująca czterogodzinną wycieczkę konną, zwiedzanie plantacji tytoniu oraz plantacji kawy, odpoczynek z widokiem na Dolinę Ciszy. Po przejażdżce obiad z widokiem na Dolinę Vinales. Cena od 108 CUC.

Hawana City Tour – zwiedzanie najciekawszych miejsc stolicy Kuby. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie kolonialnego centrum miasta, wizytę w muzeum, lunch w restauracji oraz zwiedzanie nowoczesnej części miasta. Cena od 67 CUC.

Guama i Playa Larga – zwiedzanie parku krajobrazowego Zapata. Program wycieczki obejmuje wizytę na farmie krokodyli, indiańską wioskę Guama, lunch w lokalnej restauracji, czas na opalanie oraz kąpiel na plaży Playa Larga. Cena od 51 CUC.

Cayo Largo – wycieczka obejmująca lot samolotem do dawnej bazy karaibskich piratów, która obecnie jest miejscem odwiedzanym chętnie przez miłośników nurkowania i połowu ryb. W cenę wycieczki wliczony jest lunch oraz zejście pod wodę w ekwipunku z uprawnionym instruktorem. Cena od 196 CUC.

Canimar River – wycieczka nad rzekę Canimar, w trakcie wycieczki jest czas wolny na wypoczynek oraz nurkowanie na koralowej plaży, przepływ łodzią po rzece oraz lunch. Cena od 57 CUC.

Safari Canimar River – wycieczka autem terenowym nad rzekę Canimar. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie tradycyjnej kubańskiej farmy, czas na opalanie oraz nurkowanie, wizyta w jaskini Saturno, przepłynięcie łodzią po rzece Canimar, lunch, wypoczynek w hamakach, wizytę w miasteczku Montazas. Cena od 81 CUC.

Safari Cayo Blanco – Wycieczka katamaranem w kierunku zatoki Cayo Blanco, w trakcie wycieczki przystanek na pływanie wśród delfinów, opalanie, nurkowanie oraz lunch. Cena od 109 CUC.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments