Ceny na Fuerteventurze

21 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 104 Average: 4.4]

Fuerteventura jest drugą co do wielkości Wyspą Kanaryjską, dzięki utrzymującej się przez cały rok temperaturze około 22 stopni jest bardzo często wybieranym kierunkiem na europejskie wakacje.

Linia brzegowa wyspy liczy 340 kilometrów, z czego duża część to plaże. Piasek na plażach nawiewany jest wprost z Sahary, ponieważ odległość morska od Afryki wynosi 115 kilometrów. Piękne pejzaże sprawiają, że wyspa jest chętnie odwiedzana przez turystów. Środkowa część Fuerteventury to górskie, wulkaniczne pejzaże, w zachodniej części przeważają wybrzeża klifowe, wschodnia część obfituje w piękne plaże. Dzięki sprzyjającym wiatrom, którym wyspa zawdzięcza swą nazwę, miejsce jest chętnie odwiedzane przez fanów windsurfingu i kitesurfingu. Na wyspie można znaleźć także wiele sklepów, butików, barów, kawiarni oraz restauracji.

Ile pieniędzy zabrać na Fuerteventurę?

Obowiązującą na Fuerteventurze walutą jest euro – 1 EUR to ok. 4,22 zł (kurs z dnia 14.12.2017 r.). Ceny na wyspie mogą różnić się od tych obowiązujących w Polsce. Niektóre produkty są tańsze, jednak większość — takich jak owoce, alkohole, posiłki w restauracjach — mają wyższe ceny niż w naszym kraju. Przy planowaniu budżetu należy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje każdego z nas. Ilość zabieranej gotówki zależna jest od rodzaju wybranych wakacji — All inclusive, HB, lub wyżywienie we własnym zakresie oraz formy spędzania wolnego czasu. Na wyspie można uprawiać sporty wodne, zwiedzać lokalne atrakcje, wybrać się na zakupy lub na wycieczkę na terenie wyspy, lub poza nią. Na Fuerteventurze są liczne bankomaty, z których można pobrać gotówkę, należy pamiętać jednak o kosztach przewalutowania.

Ceny podstawowych produktów w sklepach

chleb – 1,2 EUR,

rogalik maślany – 0,75 EUR,

jajka 10 szt. – 1,50 EUR,

kostka masła 200 g – 1,90 EUR,

mleko 1l – 0,95 EUR,

jogurt owocowy 150 ml – 0,55 EUR,

ryż biały 400 g – 0,75 EUR,

filet z kurczaka 1 kg – 7,20 EUR,

herbata 25 torebek – 2,2 EUR,

makaron 500 g – 0,90 EUR,

olej 1l – 1,60 EUR,

ser żółty w plastrach 250 g – 2,80 EUR,

woda gazowana/niegazowana 1,5l – 1,25 EUR,

mięso mielone wieprzowe 1 kg – 8,20 EUR,

kawa 250 g – 2,50 EUR,

mały słoik lokalnego dżemu – od 2,50 EUR,

cukier 1 kg – 0,80 EUR,

szynka 4 plastry – 1,80 EUR.

 

Ceny — inne

danie z owoców morza – od 10,00 EUR,

danie ze świeżej lokalnej ryby – od 12,00 EUR,

piwo 0,33l – od 2,00 EUR,

kieliszek wina – ok. 4,00 EUR,

kawa – od 6,00 EUR,

lokalne piwo 0,5l – od 2,50 EUR,

zupa – od 5,00 EUR,

sałatka – od 8,00 EUR,

śniadanie w barze – od 4,50 EUR,

porcja świeżych owoców – od 5,00 EUR,

porcja lodów — od 2,00 EUR.

Ceny wycieczek dodatkowych na Fuerteventurze

Korzystając z oferty biur podróży, warto sprawdzić ofertę wyjazdu w zakresie wycieczek dodatkowych. Oto kilka wycieczek oferowanych przez biura podróży wraz z orientacyjnymi cenami:

Wycieczka po wyspie — zwiedzanie najpopularniejszych miejsc wyspy: Bentacuria — pierwszej stolicy wyspy, kościoła Santa Maria, prezentacja wyrobów z aloesu, z którego słynie wyspa, przejazd do punktu widokowego Mirador Morro Velosa, degustacja serów kozich, obiad w restauracji, postój przy wydmach. Cena około 50 EUR.

Wycieczka na Lanzarote — wizyta na sąsiedniej wyspie, obejmująca zwiedzanie największych atrakcji: Góry Ognia, pejzażu wulkanicznego, zastygłej lawy, jaskini zaadaptowanej przez lokalnego artystę, wjazd na najwyższy szczyt Lanzarote. Cena od 72 EUR.

Wycieczka Volcano Express Lanzarote — wycieczka na wyspę Lanzarote, w której trakcie można zobaczyć park narodowy, Zielone Jezioro, tunel grot i jaskiń, dolinę La Geria oraz degustować lokalne wino. Cena od 54 EUR.

Oasis Park – wizyta w parku zoologicznym, która obejmuje pokaz tresury fok, przejażdżkę wielbłądem, spacer po ogrodzie botanicznym. Cena od 42 EUR.

Katamaran na wyspę – kilkugodzinny rejs na wyspę Lobos, na wyspie spacer do głębi wulkanu lub czas wolny. Cena 50 EUR.

Quad Safari – wyprawy quadowe dla osób posiadających prawo jazdy. Trasa obejmuje wschodnią oraz zachodnią część wyspy, łącznie 50 kilometrów. Cena od 65 EUR.

Jet Ski – skutery wodne zapewniające wspaniałą zabawę na wodzie. Czas 90 minut, cena od 130 EUR.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments