Buty Lowa – solidność, jakość i bezpieczeństwo

23 kwietnia 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą, jeśli chodzi o wędrówki po górach, bezpieczeństwo jest tak samo ważne w obu przypadkach – tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Dlatego wszystkim, dosłownie wszystkim zalecamy korzystać tylko ze sprawdzonych rozwiązań, renomowanych marek. Do znanych marek, które są na rynku już od bardzo dawna, należy między innymi LOWA właśnie. Marka słynie z produkcji solidnych i dobrej jakości butów trekkingowych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do artykułu!

Historia marki LOWA

LOWA to niemiecka marka, która  jest obecna na rynku już od 1923 roku. Odznacza się niezwykle wysoką jakością produktów oraz precyzją w ich wykonaniu. Swoją reputację zawdzięcza przede wszystkim niezawodnym butom trekkingowym, przeznaczonym specjalnie na górskie wędrówki, które odbywają się często w trudniejszych warunkach. Producenci przewidzieli takie rozwiązania jak zwiększona amortyzacja, przyczepność do podłoża, czy kompatybilność z rakami (w przypadku, kiedy wędrówki odbywają się po śliskim podłożu) oraz waga obuwia, na co zwraca się uwagę w przypadku transportowania ekwipunku (dodatkowe obuwie nie jest znaczącym ciężarem). Dziś buty LOWA to symbol solidności, jakości i bezpieczeństwa.

Rozwiązania LOWA

Renomowana marka LOWA może pochwalić się autorskimi rozwiązaniami, wykorzystanymi w produkcji obuwia górskiego. Buty LOWA zawierają również szereg innych udogodnień. Należą do nich między innymi:

  • GORE-TEX® – membrana GORE-TEX odprowadza wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu użytkownik zyskuje suchość stóp, nawet podczas bardziej wymagających aktywności.
  • Vibram® – ta technologia dotyczy podeszwy obuwia. Zapewnia ona przyczepność do podłoża, nawet w niskich temperaturach. Stosowana często w obuwiu zimowym.
  • MONOWRAP® – to projekt z 1995 roku, dotyczący podeszwy środkowej, który zapewnia stabilność stopy. Całość wykonana została z poliuretanu.
  • LOWA FLEX® – rozwiązanie to zwiększa elastyczność każdego oczka przy sznurowaniu. Dzięki czemu nie ma punktów nacisku, a język zawsze zachowuje odpowiednią pozycję. 
  • LOWA DuraPU® – czyli materiał amortyzujący; zwiększa wydajność buta, zapewniając stabilność i wytrzymałość obuwia.
  • LOWA DynaPU® – to pianka bąbelkowa położona na środkowej części podeszwy, czyli tam, gdzie mieści się środek amortyzacji i komfortu. Użytkownik otrzymuje trwały i wydajny materiał, który już po chwili wraca do swojej pierwotnej formy. 
  • X-LACING® – czyli optymalne położenie języka, które nie powoduje nacisku na żadną część stopy. Taki system sznurowania sprawdzi się dla każdego rodzaju stopy, nie zależnie od jej podbicia.

Topowe modele obuwia górskiego

Buty LOWA nie mają sobie równych. Do najchętniej kupowanych modeli należą:

  • Buty LOWA Renegade GTX mid – czyli buty górskie z wysoką cholewką; obuwie zawiera wspomniane rozwiązania takie jak: MONOWRAP®, GORE-TEX® i Vibram®, tym samym producent gwarantuje stabilność i przyczepność do podłoża.
  • Buty LOWA Renegade GTX Lo – odpowiednik poprzedniej pozycji z membraną GORE-TEX i podeszwą Vibram, tyle że z niską cholewką. 
  • Buty LOWA Mauria GTX Ws – zaprojektowane specjalnie dla kobiet. Model zawiera rozwiązanie X-LACING® oraz wiele innych, które gwarantują komfort podczas każdej wędrówki.

LOWA to buty dla Ciebie, niezależnie od tego, czy to Twoja pierwsza wyprawa w góry, czy setna. Zamawiając buty LOWA masz gwarancję jakości, solidności, a tym samym bezpieczeństwa (na tyle, na ile możesz sobie zagwarantować poprzez zakup odpowiedniego obuwia trekkingowego), które jest w górach najważniejsze.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments