Bezpieczne wakacje, czyli jak działa ubezpieczenie turystyczne?

1 lipca 2019
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Wyjazd na wakacje to czas, na który wielu z nas przez cały rok czeka z utęsknieniem. W ferworze przygotowań łatwo jest jednak zapomnieć o najważniejszej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo podczas wymarzonej podróży. Ubezpieczenie turystyczne jest czymś, co pomoże Ci w poradzeniu sobie z konsekwencjami niespodziewanych zdarzeń i pozwoli Cieszyć się w 100% zasłużonym wypoczynkiem. Z tego tekstu dowiesz się, jak działa polisa wakacyjna i dlaczego warto ją wykupić.

Polisa wakacyjna – dokładnie wypełnij ankietę

Wiele zależy od tego, jaki zakres ubezpieczenia wybierzesz. Nie sposób oczywiście przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą się zdarzyć, ale warto zabezpieczyć się przed tymi najczęstszymi. Kluczem do sukcesu jest skrupulatne wypełnienie ankiety przed zawarciem umowy. To tam powinny znaleźć się wszystkie możliwości Twojej polisy. W dalszej części dowiesz się, jaki jest najpopularniejszy zakres ubezpieczenia turystycznego.

Z czego składa się polisa wakacyjna?

Polisa wakacyjna składa się z kilku ważnych elementów, a każdy z nich gwarantuje ochronę w różnych stopniu.

  • Koszty leczenia

Czasami bywa tak, że podczas wakacji potrzebujemy nagłej pomocy lekarskiej z powodu np. nieszczęśliwego wypadku. W popularnych ubezpieczeniach turystycznych znajdziesz pokrycie kosztów wizyt lekarskich, zabiegów ambulatoryjnych, badań specjalistycznych, transportu do placówki medycznej oraz leczenia stomatologicznego. Wszystko zależy od zakresu polisy. Pamiętaj też, że to ubezpieczyciel rozlicza się z podmiotem, który Cię leczył. Ty nie musisz nic robić.

  • Odpowiedzialność cywilna

Jeśli nieumyślnie wyrządzisz komuś szkodę materialną lub osobową, polisa pokryje wszelkie koszty związane ze zdarzeniem. Wyobraź sobie, że pływając na skuterze wodnym, spowodujesz wypadek, w wyniku którego ktoś łamie nogę, a potem żąda od Ciebie odszkodowania. Twoja polisa turystyczna zostanie w takiej sytuacji uruchomiona i pokryje wszelkie roszczenia bez konieczności orzeczenia sądowego. Wystarczy tylko ugoda.

  • Utrata bagażu

Takie sytuacje wbrew pozorom zdarzają się dosyć często. Czasami walizka nie dotrze z nami do miejsca wypoczynku, zostanie dostarczona ze znacznym opóźnieniem lub ktoś ją ukradnie. Co wtedy zrobić? Polisy wakacyjne zakładają takie scenariusze. Wystarczy, że kupisz niezbędne rzeczy na miejscu, a ubezpieczyciel po powrocie do kraju wypłaci Ci pieniądze za utracony lub skradziony bagaż (w tym walizki i torby).

  • NWN (Następstwa Nieszczęśliwych wypadków)

Jeśli podczas wakacji ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi, który spowoduje trwałą utratę zdrowia, ubezpieczyciel wypłaci Ci dodatkowe pieniądze. Musisz jednak pamiętać, by podczas podpisywania umowy rozszerzyć polisę o NWN. Ta opcja jest szczególnie przydatna w przypadku wyjazdów rekreacyjno-sportowych.

  • Odwołanie udziału w podróży

W przypadku, gdy nie będziesz mógł wziąć udziału w wyjeździe lub będziesz zmuszony wrócić wcześniej, ubezpieczyciel zwróci na Twoje konto należne środki.

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne to nie jedyna metoda ochrony na wakacjach. Aby czuć się pewniej podczas wakacji. Sprawdź, czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego tj. EKUZ na http://wakacyjnapolisa.pl/ekuz/

Podsumowanie:

  • Skrupulatnie wypełnij ankietę informacyjną dotyczącą zakresu polisy wakacyjnej.

  • Przeczytaj OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) – znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

  • Wykup polisę PRZED wyjazdem.

  • Jeśli planujesz aktywny wypoczynek zadbaj koniecznie o NWN (Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków).

  • Korzystaj tylko z zaufanych firm. Wybierz swoje ubezpieczenie turystyczne na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments