Bezpieczeństwo w Meksyku

4 marca 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Czy Meksyk to dobry kierunek wakacyjny? Czy w „Kraju o Stu Twarzach” można czuć się bezpiecznie? Takie pytania zadają sobie chyba wszyscy potencjalni turyści. Jednak odpowiedź na postawione zagadnienia nie będzie jednoznaczna.

Meksykańskie Stany Zjednoczone to kraj pełen kontrastów – skrajna bieda miesza się tam z bogactwem, a kolorowe ulice z szarością dnia codziennego.

Mając na względzie powyższy fakt, postarajmy się nieco zrozumieć miejscowe realia, a także zapoznać z lokalną kulturą i obyczajami.

Podróż do Meksyku – co robić, a czego nie robić będąc na obcym kontynencie?

– Po pierwsze i najważniejsze, należy zaszczepić się przeciwko kilku groźnym chorobom. Oto zalecane szczepienia ochronne.

– Szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A  (WZW A).

– Szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B).

– Szczepienie przeciwko durowi brzusznemu.

– Szczepienie przeciwko błonicy (krztuścowi).

– Szczepienie przeciwko tężcowi.

– Po drugie, należy unikać spożywania wody z kranu. Najlepiej, jeśli będziemy sięgać po wodę butelkowaną, pochodzącą ze sprawdzonych źródeł.

– Kolejną bardzo ważną kwestią jest apteczka podręczna. Pamiętajcie, że bez kilku podstawowych środków farmaceutycznych, nie powinno ruszać się z domu. Oto, co może przydać się Wam podczas podróży po Meksykańskich Stanach Zjednoczonych:

  • leki stosowane w chorobach przewlekłych;
  • leki przeciwwymiotne i przeciwbiegunkowe;
  • tabletki na ból głowy, brzucha czy gardła;
  • materiały opatrunkowe (m.in. plastry);
  • środki odkażające (np. woda utleniona);
  • repelenty;
  • preparaty łagodzące oparzenia słoneczne;
  • węgiel i wapno.

– Kuchnia meksykańska to wyraziste, nierzadko ostre smaki. Pamiętajmy zatem, aby spożywać potrawy w sprawdzonych lokalach oraz unikać jedzenia sprzedawanego na ulicy.

– W Meksyku, podobnie jak w innych częściach świata, jesteśmy narażeni na drobne kradzieże. W trosce o bezpieczeństwo własne i najbliższych, zaleca się, aby nie afiszować się swoim bogactwem, pilnować rzeczy osobistych, a także nie podróżować samotnie po zmroku.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments