Bezpieczeństwo w Bułgarii

27 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 87 Average: 4.3]

Bułgaria jest krajem, który nigdy nie przestaje zachwycać… Na każdym kroku można poczuć tam atmosferę wielokulturowości oraz gościnności, poprzeplataną z degustacją win, a także smakowaniem lokalnego jedzenia. Dodajmy, że rdzenni mieszkańcy Bułgarii są bardzo życzliwie nastawieni do turystów i chętnie częstują ich daniami mięsnymi lub warzywnymi.

Czy przebywając na terytorium Bułgarii można czuć się bezpiecznie? Republika Bułgarii należy do stosunkowo bezpiecznych kierunków wakacyjnych – można tam wypocząć, zwiedzić najciekawsze miejsca (m.in. Przylądek Kaliakra, Miasto Kopriwsztica czy Święty Włas), a także poczuć nadmorski klimat. Warto jednak pamiętać, że w nieznanym kraju – nawet w tym zlokalizowanym na terytorium Europy – należy zachować szczególną ostrożność. W pierwszej kolejności powinniśmy uważać na tzw. „kieszonkowców”. Gotówkę, a także przedmioty o wyższej wartości (np. biżuterię lub telefon komórkowy), należy chować przed wzrokiem przechodniów lub zwyczajnie – zostawiać w hotelu. Pamiętajmy, że potencjalni złodzieje tylko czyhają na naszą nieuwagę… Kolejną kwestią, którą warto poruszyć, jest kwestia oszukiwania, a także naciągania turystów (np. przez taksówkarzy). Kierowcy taksówek, zwłaszcza ci, którzy oferują przewóz z lotniska, znani są z zawyżania należności. Błędem jest także przyjmowanie poczęstunków lub zaproszeń na drinka od nieznajomych osób – może to być sposób na okradzenie turysty. Uważajmy również na osoby próbujące wyłudzić pieniądze – na naszej drodze mogą pojawić się bowiem nieuczciwi „policjanci” lub „kolejarze”.

Woda z kranu (na terenie Bułgarii) nadaje się do picia po przegotowaniu, najrozsądniej będzie jednak, gdy skorzystamy z wody butelkowanej. Szczególną uwagę należy zachować także w kantorach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments