Bezpieczeństwo na Malcie

29 października 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Malta jest uważana za bezpieczny kraj dla turystów. Na obszarze wyspy nie występują
żadne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie ma również obowiązku wykonywania szczepień ochronnych.

Czego unikać będąc w tej części Europy? Jak poruszać się po „Wyspie Słońca”? Tego dowiecie się Państwo z dalszej części artykułu.

– Kradzieże.

Kradzieże to powszechne zjawisko na całym świecie. Mając na względzie ten fakt, postarajmy się unikać niebezpiecznych dzielnic, a także chrońmy nasze dobra osobiste (pieniądze, dokumenty oraz kosztowności). Pamiętajmy również, aby nie zostawiać bagażu bez opieki.

– Woda z kranu.

Ta nadaje się do picia po przegotowaniu. W trosce o bezpieczeństwo własne i najbliższych, zaleca się jednak spożywanie wody butelkowanej (tę można kupić w każdym sklepie spożywczym).

– Leki i środki przeciwbólowe.

Wybierając się w podróż na Maltę (lub gdziekolwiek indziej), powinniśmy posiadać przy sobie apteczkę pierwszej pomocy. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne dla turysty są leki przeciwbólowe oraz przeciwbiegunkowe.

Oprócz wspomnianych już środków przeciwbólowych, przydadzą się Nam także leki przeciwwymiotne, materiały opatrunkowe (typu plastry, bandaże, wata i gaza), środki na oparzenia skórne, leki menstruacyjne, elektrolity na wzmocnienie organizmu, woda utleniona, węgiel oraz wapno. Istotnym elementem wyposażenia bagażu jest również krem z filtrem UV. Nie zapomnijcie o nim!

– Ważne telefony alarmowe (zapiszcie je sobie już teraz).

• Policja – 191.
• Straż pożarna – 199.
• Pogotowie ratunkowe – 196.

– Na Malcie obowiązuje ruch lewostronny.

Konkludując, Malta stanowi bezpieczny kierunek na wakacje z rodziną. Ważne jest jednak, aby zawsze mieć przysłowiowe „oczy dookoła głowy”.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments