Bezpieczeństwo na Dominice

30 listopada 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Romantyczna, piękna, zielona – taka właśnie jest ona, Dominika. Jeśli zamierzacie Państwo odwiedzić Karaiby, koniecznie przeczytajcie artykuł. Podpowiemy Wam, jak przygotować się do podróży.

– Szczepienia.

Na wstępie należy zaznaczyć, że od turystów z Europy nie wymaga się szczepień ochronnych. Jednak w trosce o własne zdrowie i bezpieczeństwo, zaleca się wykonanie następujących szczepień: szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, szczepienia przeciwko durowi brzusznemu, szczepienia przeciwko tężcowi oraz szczepienia przeciwko polio. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić także szczepienie przeciwko wściekliźnie.

– Kradzieże.

Dominika stanowi bezpieczny kierunek dla turystów z Europy. Warto jednak pamiętać, że w każdym miejscu na świecie (także i tu) możemy paść ofiarą złodzieja.

Mając na uwadze powyższe, postarajmy się unikać zatłoczonych miejsc, a także pilnujmy Naszych dóbr osobistych.

– Bezpieczeństwo w podróży.

Podróż na Karaiby to nie lada wyzwanie dla każdego turysty. Jak zatem przygotować się do wyjazdu? W pierwszej kolejności powinniśmy zgromadzić najpotrzebniejsze leki oraz środki przeciwbólowe. Oto lista 7. rzeczy, które mogą przydać się Nam „na drugim końcu świata”:

• lekarstwa (te na ból brzucha, ból głowy, przeciwgorączkowe oraz przeciwwymiotne);
• materiały opatrunkowe (m.in. plastry wodoodporne, bandaże, gazy i waciki);
• pęseta (szczypczyki) do usuwania drzazg;
• elektrolity na wzmocnienie organizmu;
• woda utleniona;
• środki przeciw owadom;
• preparaty na oparzenia skóry (np. maści).

Podsumowując, Dominika to świetny kierunek na wakacje z rodziną. Trzeba jednak pamiętać, że Karaiby rządzą się swoimi prawami. Bądźmy czujni!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments