Bezpieczeństwo na Bora Bora

30 listopada 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bora Bora, czyli jedna z najwspanialszych wysp na świecie, stanowi spełnienie marzeń każdego miłośnika dalekich podróży. Ta bajecznie piękna, zlokalizowana gdzieś „na końcu świata” wysepka, przywodzi na myśl same dobre skojarzenia. Czy w tak nieziemskim zakątku globu możemy czuć się bezpiecznie? Oczywiście! Powinniśmy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

– Po pierwsze, bądźmy czujni.

Bora Bora jest miejscem, które każdego roku przyciąga tłumy turystów, m.in. z Azji, Europy czy Ameryki. Duża liczba przyjezdnych to gwarancja udanej zabawy, ale także ryzyko ewentualnej kradzieży. Mając na uwadze ten fakt, baczniej pilnujmy Naszych rzeczy osobistych (pieniędzy, dokumentów oraz biżuterii), a także nie zostawiajmy bagażu bez nadzoru.

– Po drugie, spakujmy najpotrzebniejsze rzeczy.

Strój kąpielowy, balsam do ciała oraz płetwy to oczywiście ważne elementy wyposażenia walizki podróżnej, ale czy najważniejsze? W trosce o bezpieczeństwo własne i najbliższych, zaleca się, aby w daleką podróż zabrać ze sobą apteczkę pierwszej pomocy.

Oto, co powinno znaleźć się w apteczce podręcznej:

– leki (m.in. leki przyjmowane w chorobach przewlekłych, leki przeciwbólowe, leki menstruacyjne oraz leki przeciwwymiotne i przeciwbiegunkowe);
– materiały opatrunkowe (plastry, bandaże, gaziki czy kompresy);
– krople do oczu i nosa;
– małe nożyczki;
– woda utleniona;
– wapno;
– węgiel;
– repelenty;
– środki na oparzenia słoneczne.

– Po trzecie, pływajmy w wyznaczonych do tego miejscach oraz pod czujnym okiem instruktorów.

Pływanie w krystalicznie czystej wodzie to gratka zarówno dla małych, jak i dużych wczasowiczów. Dodatkową atrakcją Bora Bora jest możliwość obcowania z niesamowitymi mantami, nazywanymi również diabłami morskimi. Jeśli zamierzacie Państwo poznać podwodny świat Polinezji Francuskiej, koniecznie skorzystajcie z jednego z programów, jakie przygotowały biura podróży (także lokalne). Tak będzie znacznie bezpieczniej!

Reasumując, Bora Bora to świetny kierunek o każdej porze roku.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments