Bestsellerowe książki na wakacje

23 czerwca 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wakacje już za rogiem. Dla wielu osób wakacje to czas na nadrobienie zaległości czytelniczych. Wydawnictwa w tym okresie zwykle dwoją się i troją, żeby przygotować jak najlepsze propozycje na nadchodzące miesiące słońca i urlopu. Co możemy znaleźć w ofercie w tym roku, jaka będzie idealna książka na wakacje? Spójrzcie, które z zapowiadanych przez wydawnictwa tytułów przykuły naszą uwagę!

„Kwestia ceny” – Zygmunt Miłoszewski

Kolejny thriller przygodowy jednego z najbardziej popularnych polskich autorów tego gatunku. Po raz kolejny Miłoszewski zabiera nas na ekscytującą wyprawę w świat najgłębszych ludzkich pragnień. Ile jesteśmy w stanie zapłacić za marzenie? Jak często okazuje się ono niewarte poniesionych kosztów? Jaka jest rola wspomnień i dokąd zmierzamy jako ludzkość? Wartka akcja nie pozwoli się oderwać aż do ostatniego zdania!

„Gołąb i wąż” – Shelby Mahurin

Debiut amerykańskiej autorki młodego pokolenia. Choć odbiorcami książki mają być tak zwani „młodzi dorośli”, będzie to dobra pozycja na relaks także dla „dorosłych w sile wieku”. Znajdziemy tu płomienny romans z nietuzinkową bohaterką, śmiercionośną magię zagrażającą światu i nagłe zwroty akcji, które nie pozwalają zakończyć rozdziału w połowie. Wielbiciele romansów fantasy będą zachwyceni!

„Mali mężczyźni” – Louisa May Alcott

„Małe kobietki” zna chyba każdy. Drugim tomem były „Dobre żony”, a to jest trzeci i ostatni tom, opisujący dalsze losy Jo Bhaer, jednej z sióstr. Ciepła, zabawna, choć miejscami poważna powieść o miłości, dobroci i rodzinie. Lekka, ale ważna lektura, w której bez względu na płeć czy wiek każdy czytelnik znajdzie coś swojego.

„Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki”  – Marcin Szumowski

To lektura, którą można uznać zarówno za zbiór górskich bajeczek, jak i rzetelny, choć sfabularyzowany przewodnik po Bieszczadach. Kontynuacja bestsellerowej „Niedźwiedzicy z Baligrodu”. Jak bronić się przed dzikim zwierzem? Jak znaleźć trop w lesie? Prawdziwe opowieści z życia Bieszczad będą wartościową lekturą nie tylko dla turystów planujących wypad w Bieszczady, ale dla wszystkich wielbicieli przyrody.

„Pies” – Jakub Gończyk

Oparta na faktach spowiedź autentycznego i czynnego funkcjonariusza jednostki prewencji. Awantury domowe, interwencje w klubach, zbrodnie, przemoc, głupota i zobojętnienie na ludzką krzywdę. To gorąca pozycja po którą sięga się z ciekawością, a odkłada z niedowierzaniem. To będzie hit tych wakacji!

Powyższe 5 tytułów to tylko małe, subiektywne zestawienie. Być może znajduje się wśród nich Wasza książka na wakacje 2020? Nawet jeśli to nie żadna z wymienionych, warto zapakować do walizki, plecaka czy kieszeni chociaż jeden mały tom!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments