Atrakcje dla dzieci w Kostaryce

14 marca 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Czy do Kostaryki warto wybrać się z dziećmi? Oczywiście! Ten malowniczy, środkowoamerykański kraj, ma do zaoferowania wiele atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli mogą liczyć na piękne i zróżnicowane plaże, mgliste lasy, trekking w górach oraz świetną zabawę w jednym z kurortów. A na co mogą liczyć najmłodsi podróżnicy? To dobre pytanie. Sprawdźmy więc, jakie niespodzianki kryje w sobie magiczna “Szwajcaria Ameryki Środkowej”.

Podróże i nauka  

Podróże z dzieckiem stanowią świetną okazję do nauki oraz poznawania świata natury. A jak wszyscy doskonale wiemy, Kostaryka to kraj bardzo bogatej fauny i flory. Wasze maluchy uwielbiają podglądać zwierzątka w ich naturalnym środowisku? Świetnie! Wobec tego wybierzcie się do najmniejszego, a jednocześnie najpiękniejszego parku narodowego Kostaryki. O jakim miejscu mowa? Oczywiście o Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym można spotkać egzotyczne gatunki fauny oraz zażyć odprężającej kąpieli. Spacerując po tropikalnych lasach i piaszczystych plażach, napotkacie m.in. wielobarwne ptaki (np. papugi), zwierzęta morskie, małpki oraz… sympatyczne leniwce. Leniwce stanowią wizytówkę Manuel Antonio i są niezwykłą atrakcją zarówno dla małych, jak i dużych podróżników. Kolejnym punktem na mapie zwiedzania powinna być wizyta w Zoo Simóna Bolivara, które swoją siedzibę ma w stolicy kraju. W tym malowniczym ogrodzie botanicznym znajdziemy liczne gatunki zwierząt, które żyją w warunkach przystosowanych do ich potrzeb. Małpki, ptaki, żaby, ryby – ciekawych gatunków nie brakuje. Będąc w San José, czyli w stolicy Kostaryki, warto rozważyć także wizytę w Muzeum Przedkolumbijskiego Złota – to świetna lekcja historii dla starszych dzieci.        

Hotele w Kostaryce

Ośrodki wypoczynkowe w “Szwajcarii Ameryki Środkowej” to miejscówki przygotowane z myślą o każdym Kliencie, również tym najmłodszym. Zastanawiacie się, jakie atrakcje dla dzieci można znaleźć w kostarykańskich hotelach? Są to min. place i pokoje zabaw dla najmłodszych, animacje, brodziki ze słodką wodą, baseny (dla starszych dzieci) czy zjeżdżalnie. Możliwości naprawdę nie brakuje, dlatego warto pakować już walizkę!

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments