Atrakcje dla dzieci w Czarnogórze

19 lipca 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Czarnogóra to piękny kraj – zakochać się w nim mogą zarówno dorośli podróżnicy, jak i mali globtroterzy. Bo kto powiedział, że podróżowanie jest zarezerwowane wyłącznie dla dojrzałych turystów? O walorach Czarnogóry można prawić godzinami. W tym artykule skupimy się jednak na miejscach, które warto polecić rodzinom z dziećmi.

Dzieciaki w Czarnogórze – co mogą robić na miejscu?  

– Po pierwsze, mogą odpoczywać na wybrzeżu Morza Adriatyckiego.

Wybrzeże Morza Adriatyckiego to miejsce, w którym relaksuje się największa liczba turystów. Plaże w tej części Europy są zazwyczaj kamieniste, jednak w okolicach Ulcinj znajduje się piaszczysta, blisko 13 – kilometrowa plaża Velika Plaza.  

Velika Plaza to dobre miejsce na odpoczynek z całą rodziną. Szum morza, piasek pod stopami, piękne krajobrazy – tyle powinno wystarczyć do pełni szczęścia. Jeśli wybieracie się do Ulcinj z bardzo małymi pociechami, to koniecznie zabierzcie ze sobą zestaw mini plażowicza. Wiaderko, grabki, foremki i łopatka mogą sprawić radość nie tylko Waszym milusińskim…   

– Po drugie, mogą cieszyć się wyjątkowo spektakularnymi widokami.

Boka Kotorska (Zatoka Kotorska), Jezioro Szkoderskie czy rzeka Tara to zaledwie namiastka tego, co można zobaczyć i zwiedzić w Czarnogórze. Wyjątkowych miejsc w kraju jest naprawdę wiele, dlatego warto stworzyć sobie listę najciekawszych atrakcji. Wszystko po to, aby niczego nie przeoczyć.      

– Po trzecie, mogą spróbować regionalnych przysmaków.

Czarnogóra to kraj, który słynie z produkcji wyśmienitych serów oraz oliwy z oliwek. Będąc na wakacjach w tej części Europy, powinniśmy zatem wyruszyć na wycieczkę, która pozwoli rozkoszować się pięknymi widokami i niecodziennymi smakołykami.

– Po czwarte, mogą podziwiać Czarnogórę z perspektywy statku.

Boka Kotorska (Zatoka Kotorska) to jedna z najpiękniejszych zatok na świecie – warto więc przyjrzeć się jej z bliska. Świetnym sposobem na poznanie tego fascynującego miejsca będzie kilkugodzinny rejs statkiem – oczywiście dla małych i dużych obieżyświatów.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments