Antinal

28 kwietnia 2024
Click to rate this post!
[Total: 525 Average: 4.3]

Zemsta faraona jest zmorą turystów, którzy odwiedzają Egipt. Mówi się, że jedynym lekiem, który pomaga na nią, jest Antinal, do kupienia właśnie w Egipcie. Czy aby na pewno polskie leki nie pomogą? Sprawdziliśmy jak wyglądają doświadczenia turystów.

Antinal = Nifuroksazyd?

W sieci można znaleźć na jednym  z blogów teorię spiskową, która mówi, że tak naprawdę Antinal to dokładnie ten sam lek, co Nifuroksazyd, dostępny w Polsce. Blogerka twierdzi, że dla rezydentów Antinal to po prostu dodatkowy sposób na biznes. Czy aby na pewno? Teorie są bardzo różne… Jako wartościowe można ocenić informacje od Jarosława:

Czy zwracaliście na to uwagę? Jaki skład miał Nifuroksazyd, którego używaliście i czy był nieskuteczny? W jakiej formie go stosowaliście?

Antinal – skład

Antinal zawiera nifuroksazyd w dokładnie takiej samej dawce, co polski lek – wyżej pokazaliśmy, że jednak dostępne są dwa jego typy. Czy jednak Nifuroksazyd da na pewno efekt? Opinie turystów w przeważającej większości pokazują, że to Antinal ich przywracał do życia.

Hotele bez zemsty faraona?

Kolejna teoria mówi, że w najlepszym hotelach nie ma zemsty faraona. Jest dosyć kontrowersyjne stwierdzenie. Osobiście odwiedziłem pięciogwiazdkowy Serenity Makadi Beach, czy hotel o równie wysokim standardzie, słynnej sieci – Aqua Vista, i jednak pewne dolegliwości się pojawiały. Uważam, że wszystko tak naprawdę zależy od danego organizmu.

Antinal – cena. Ile kosztuje Antinal?

Aktualnie lek kosztuje około 2 dolarów. Najlepiej kupować go w aptece. Natomiast w hotelach możecie usłyszeć propozycję sprzedaży leku od różnych pracowników, oczywiście nawet za wielokrotnie więcej. Lepiej kupcie go sami, jeśli tylko macie aptekę w pobliżu. Ewentualnie poproście o pomoc rezydenta – na pewno kupi Wam w normalnie cenie.

Antinal – dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosowana dawka to:

– Dorośli: 1 kapsułka 4 razy dziennie.

– Dzieci powyżej 2 roku życia: 1 mała łyżeczka (5 ml) 4 razy dziennie i nie dłużej niż 7 dni.

Dawkę można zwiększyć w zależności od odpowiedzi klinicznej

Czas trwania leczenia jest ograniczony do 3 dni u dorosłych.

Uwaga: aktualne zasady dawkowania sprawdź na ulotce albo zapytaj o nie lekarza.

Antinal – jak szybko działa?

Poprawa powinna nadejść w kilkadziesiąt minut. Jeśli przyjmowanie Antinalu nic nie daje, koniecznie skonsultuj się z lekarzem!

Antinal dla dzieci

Antinal jest dostępny również w syropie – odpowiedni dla dzieci.

Antinal w Polsce – gdzie kupić?

Tego leku nie znajdziesz w polskich aptekach, ale często oferty sprzedaży pojawiają się na grupach w serwisie Facebook, dotyczących Egiptu. Po prostu turyści kupowali Antinal na wszelki wypadek i nie wykorzystali leku. Czy warto skorzystać z takiej oferty? W Polsce sprzedawanie leków przez osoby prywatne jest nielegalne. Nie wiesz, co dostaniesz. Antinal bez problemu kupisz w prawie każdym hotelu w Egipcie lub w jego pobliżu. Ewentualnie lek załatwi Ci rezydent.

Zemsta faraona – profilaktyka

W 2018 roku byłem po raz kolejny w Egipcie, w hotelu Jungle Aqua Park, z dwójką dzieci. To był pierwszy wyjazd do tego kraju, na którym absolutnie nic mi nie dolegało, podobnie zresztą jak dzieciom. Piliśmy i jedliśmy wszystko, również drinki z lodem. Dzieci upiły się wody z basenu, co przy aquaparkach jest nieuniknione, a mimo wszystko nic się nie działo. Co zrobiliśmy? Skorzystaliśmy z sugestii innych turystów i braliśmy Jelitową Florę Bakteryjną Solgar.

W opakowaniu dostajecie 60 tabletek. Dawkowaliśmy w następujący sposób:

  • dzieci – tabletka podzielona na 3 razy (przy posiłkach)
  • dorośli – tabletka podzielona na 2 razy (rano i wieczorem)

Na ulotce nie ma konkretnego info na temat dzieci – dopytywałem o to osobiście u producenta. Zaczęliśmy brać na 4 dni przed wakacjami i braliśmy jeszcze przez 3 dni po nich.

Dla ścisłości:

  • nie, nie gwarantuję, że Was faraon nie dopadnie,
  • nie, to nie jest żadna porada lekarska, tylko turystyczne doświadczenie.

Jeśli również braliście ten suplement, to zostawcie info w komentarzu, jak to się dla Was skończyło.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments