Albania – atrakcje dla dzieci

17 października 2019
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Albania to kraj, który z każdym rokiem zyskuje na popularności. Piękne krajobrazy, przyjaźni mieszkańcy, a także unikalna fauna i flora, zachęcają do bliższego poznania tej bałkańskiej perełki.

Masz zamiar spędzić udany urlop w „Krainie Orłów”? Chcesz zabrać w podróż swoje pociechy? Koniecznie sprawdź, jakie atrakcje czekają na Was w tej części Europy.

Miejsce nr 1 – AquaPark Albania Blue Magic Water

Albania Blue Magic Water to park rozrywki, w którym każdy znajdzie atrakcje tylko dla siebie. Ogromny basen, zjeżdżalnie, a także strefa dla dzieci, pozwolą cieszyć się urlopem oraz swobodą. Dużym plusem tego miejsca jest również czystość.

Bilet wstępu do AquaPark Albania Blue Magic Water to koszt rzędu 8.00 – 10.00 euro.

Miejsce nr 2 – region Durres

Durres to największy port Albanii, charakteryzujący się obecnością wspaniałego amfiteatru. Dodatkową atrakcją kurortu są malownicze plaże, wśród których króluje plaża Durres. Warto przyjechać tu z całą rodziną.

Miejsce nr 3 – region Golem

Golem to niewielka i malownicza miejscowość, zlokalizowana w odległości około 13. kilometrów od Durres. Co można znaleźć w Golem? W tej części Albanii czekają na turystów piękne plaże, wygodne leżaki oraz duuużo piasku. Foremki, wiaderka i grabki z pewnością pójdą w ruch.

Uwaga! Jeśli zamierzacie Państwo skorzystać z kina w Albanii, proponujemy Wam wycieczkę do jednego z centrów handlowych. Salę kinową znajdziecie m.in. w TEG – Tirana East Gate.

Albania z dziećmi – praktyczne podpowiedzi

Woda z kranu w Albanii

W trosce o bezpieczeństwo własne i najbliższej rodziny, zaleca się, aby nie spożywać wody z kranu. Najlepszym rozwiązaniem będzie natomiast picie wody przegotowanej lub wody butelkowanej.

Dobra rada! Zęby należy płukać wodą z butelki.

Apteki w Albanii

Nie ma problemów z ich dostępnością.

Bezpieczeństwo w Albanii

Albania to stosunkowo bezpieczny kraj dla turystów. Dużym utrudnieniem mogą okazać się natomiast odkryte studzienki ściekowe oraz kanalizacyjne.

Mając na względzie powyższy fakt, postarajmy się częściej spoglądać pod nogi.

Mieszkańcy Albanii

Na koniec warto podkreślić, że mieszkańcy Albanii mają bardzo pozytywne podejście do dzieci.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments