9 wyjątkowych celów turystycznych na egzotyczne wakacje!

9 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Szukasz wyjątkowych turystycznych doznań i miejsc, które w końcu Cię zaskoczą? Poznaj 10 niesamowitych krajów, których nazwy być może nic Ci nie mówią, ale w których znajdziesz widoki i zabytki, o jakich nie śniłeś! 

Birma, czyli wodne klasztory i złocone pagody

Birma przez wielu podróżników wskazywana jest jako jeden z najpiękniejszych krajów Azji. Oczywiście nie bez przyczyny. Ogromne wrażenie robią setki świątyń i stup w Paganie, które przypominają bajkowe budowle. Zaskoczy Was jezioro Inle z pływającymi domami, jak i oklejone płatkami złota liczne posągi Buddy. A to dopiero początek atrakcji, jakie może zaoferować Birma.

Kenia – wybierz się na safari do królestwa dzikich zwierząt

Znana z filmu „Pożegnanie z Afryką” Kenia gwarantuje turystom wiele niesamowitych przeżyć i wspomnień. Bezkresne krajobrazy, dzika przyroda i oczywiście safari, podczas którego można zobaczyć z bliska takie zwierzęta jak słonie, lwy czy nosorożce – między innymi w słynnym Parku Narodowym Serengeti, leżącym na pograniczu Kenii i Tanzanii. Bez konieczności udawania się do niedostępnych wiosek tubylczych ludów wewnątrz kraju można stanąć oko w oko z Masajami, przedstawicielami plemion Kikuju, Taita czy Mijikenda. Autentyczną wioskę Masajów turyści odwiedzają w rezerwacie Masai Mara. Bajeczne krajobrazy oferuje Park Narodowy Jeziora Nakuru, gdzie żyją ogromne stada flamingów.

Azerbejdżan, czyli ziemia ognia pod kaukaskim niebem

Azerbejdżan swoje bogactwo pozwalające na dynamiczny rozwój czerpie z ropy, która tryska z tej ziemi ognia. Jedną z największych metropolii Kaukazu jest Baku – miasto i stolica w Azerbejdżanie, które z jednej strony dynamicznie się rozwija i jest bardzo nowoczesne ze swoimi futurystycznymi perełkami architektonicznymi, jak Wieże Ognia, a z drugiej może pochwalić się przykładami tradycyjnego budownictwa. Nowoczesne wieżowce kontrastują z Dziewiczą Wieżą, która górowała nad miastem przez tysiąc lat. Azerbejdżan kusi surowymi, górskimi krajobrazami Kaukazu. Warto odwiedzić tu kaniony i zobaczyć oryginalne formacje skalne. W trakcie podróży po tym kraju wybierzcie się też do Gandży, miasta o bogatej historii, i zobaczcie pokazy tradycyjnych tańców lezginka.

Wietnam – w krainie bezkresnych pól ryżowych

Pierwszy krokiem do zrozumienia wyjątkowości Wietnamu jest Hanoi. Stolica kraju jest tłoczna, ale w tym też tkwi jej urok. Turystyczną perełkę stanowi zatoka Ha Long, gdzie można podziwiać wapienne wysepki, bajeczne groty i jaskinie. Typowy Wietnam poznamy podczas wizyty w Sajgonie, a właściwie Ho Chi Minh, jak oficjalnie to miasto się nazywa. O jego kolonialnych tradycjach świadczy m.in. piękny gmach Poczty Głównej, w którym można poczuć atmosferę indochińskiej metropolii.

Kambodża – z wizytą u Buddy w Angkor Wat

Pierwsze, co przychodzi do głowy w związku z Kambodżą, to kompleks świątynny Angkor Wat. Zachwyca on swoim niepowtarzalnym pięknem i specyficznym klimatem, które świadczą o tym, że przed tysiącem lat nie było piękniejszego miejsca na świecie niż Angkor. Człowiek czuje się bardzo mały w obliczu wspaniałych posągów i potężnych budowli świątynnych. Ogromne wrażenie na turystach robią gigantyczne drzewa porastające budowle w mieście Ta Prohm. Podczas wycieczki łodzią po jeziorze Tonle Sap, do pływającej wioski, można poznać zupełnie inne oblicze Kambodży.

Laos, czyli w kraju niezliczonych świątyń i cudów natury

W Laosie bogactwo przeplata się z biedą – w jednym mieście znajdziemy zarówno ekskluzywne wille, jak i bambusowe chatki. Magiczna atmosfera Luang Prabang jest nie do podrobienia. Wspomniane miasto znajduje się pomiędzy Mekongiem a Nam Khan, wśród porośniętych lasem gór. Tym, co przyciąga turystów do Luang Prabang w Laosie, są niezliczone świątynie, czyli buddyjskie waty z bogato zdobionymi wnętrzami – Wat Wisunalat, stupa Wat Mai, kompleks klasztorny Wat Xieng Thong. Niezapomniane wrażenia gwarantują widok wodospadu Kuang Si czy wizyta w jaskini Pak Ou.

RPA, czyli przekrój świata w jednym miejscu

Republika Południowej Afryki, położona na południowym krańcu Czarnego Lądu, oferuje turystom wszystko, czego dusza zapragnie – przepiękne rezerwaty przyrody, w których żyją dzikie zwierzęta, tereny pustynne i górskie oraz lasy tropikalne. Safari po Parku Narodowym Krugera staje się okazją do sfotografowania zwierząt z tzw. wielkiej piątki – lwa, lamparta, słonia, nosorożca i bawoła. Dla chętnych pozostaje błogi wypoczynek na plażach RPA, ciągnących się na długości około 3 tys. km – od Atlantyku do Oceanu Indyjskiego. Na Przylądku Dobrej Nadziei można zaś zobaczyć stada fok, piękną panoramę błękitnego oceanu, a także pingwiny afrykańskie w Simon’s Town. Perełkami RPA są stolica Kapsztad, położona u stóp Góry Stołowej, oraz Johannesburg.

Namibia – w poszukiwaniu diamentów

Malownicza Namibia to Afryka w miniaturze. Na turystów czeka tu najstarsza pustynia świata – Namib, z pozostałościami po kulturze pierwszych mieszkańców, Buszmenów. Znajduje się tu cała masa parków narodowych, w tym Park Narodowy Namib-Naukluft z najwyższymi wydmami świata, liczącymi sobie nawet 275 m n.p.m. Park Narodowy Etoszy z kolei oferuje możliwość zobaczenia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Odwiedzić trzeba obowiązkowo miasto Windhuk, czyli stolicę Namibii. Nieopodal znajduje się Kanion Rzeki Rybnej – największy wąwóz w Afryce. Na wybrzeżu można podziwiać faunę i florę Zatoki Wielorybiej czy magiczne mgły na Wybrzeżu Szkieletowym, gdzie na niedostępnym, skalistym wybrzeżu rozbiło się tysiące statków i łodzi.

Zimbabwe, czyli okazja do zobaczenia najpiękniejszego wodospadu na Ziemi

Turystyczną stolicą Zimbabwe są Wodospady Wiktorii, położone tuż obok miasta Victoria Falls, w Parku Narodowym Hwange. To prawdziwy wodny spektakl, który na zawsze zapisze się w naszych wspomnieniach. Nie mniej spektakularna jest dziewicza afrykańska przyroda w Zimbabwe czy tajemnicze ruiny Wielkiego Zimbabwe.

 

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments