7 aplikacji, które wykorzystasz w podróży

19 maja 2017
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Wakacje bez tableta, smartfona, laptopa i innych sprzętów? Zapewne część urlopowiczów poza urlopem od pracy, robi sobie również urlop do elektroniki. W praktyce jednak te sprzęty okazują się niesamowicie przydatne w podróży – w różnym charakterze. Z jakich aplikacji najczęściej korzystają turyści i jakie mają one zastosowanie? Oto nasza lista wzbogacona o komentarze członków turystycznych grup na Facebooku.
GoEuro – bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, podróżujących na własną rękę. Aplikacja to nic innego, jak porównanie ofert połączeń lotniczych, kolejowych i autobusowych. Pozwala zarezerwować dany lot/przejazd i od razu za niego zapłacić. Nie trzeba tutaj drukować biletu – otrzymujemy bilet elektronicznych na telefon komórkowy. Obejmuje w sumie 46 tysięcy tras w całej Europie.
Maps.Me – genialna aplikacja, która pozwala za darmo pobrać mapę. Wybieramy konkrety region świata, a następnie kraj. Później korzystamy z tej mapy bez konieczności łączenia się z internetem. Mapy są bardzo dokładne – będą idealne pod zwiedzanie przeróżnych zakątków świata na własną rękę. Jak to najłatwiej ocenić? Pobierzcie mapę swojej okolicy.

 


Viber – połączenia są coraz tańsze, ale daleko nam jeszcze do tego, żebyśmy mogli za grosze dzwonić z innych krajów. Viber to komunikator, który umożliwia wam darmowe, telefoniczne połączenia międzynarodowe, video czaty i nie tylko. Całość opiera się oczywiście na połączeniu internetowym, które w tym momencie jest zapewniane bez opłat w prawie każdym średniej klasy hotelu, jak i w restauracjach.


YR.NO – osobiście nigdy nie korzystałem, ale wielu twierdzi, że to zdecydowanie najlepsza aplikacja do prognozy pogody. Internauci uważają, że najskuteczniej w stosunku do innych aplikacji wskazuje prognozowaną temperaturę, jak i poziom opadów, czy siłę wiatru. A w planowaniu kolejnych dni podróży, znajomość pogody ma przecież kluczowe znaczenie.
Moovit – idealna aplikacja dla wszystkich, którzy podróżują z wykorzystaniem transport publicznego. W tym momencie jego baza obejmuje 1200 miast, a oczywiście wciąż jest ona powiększana. Co istotne – aplikacja jest nieustannie aktualizowana, tak więc w jej bazie macie wyłącznie aktualne połączenia. Program poda m.in. ile będzie jeszcze trwała podróż w dane miejsce, ile czeka was przesiadek.


Memrise – wyjeżdżacie do kraju, którego język jest dla Was całkowicie anonimowy? Ta aplikacja pomoże wam poznać podstawy tego języka, tak żebyście byli w stanie porozumieć się w podstawowym jego zakresie. Oczywiście aplikację polecamy głównie pod dłuższe podróże.
Foursquare – aplikacja ta zapewnia ogromną bazę restauracji, barów, lokali i opinie na ich temat. Będąc w podróży zatem nie musicie w danym lokalu jeść na zasadzie chybił-trafił. Możecie łatwo zweryfikować, czy warto wejść do danego lokalu. Oczywiście do znajdujących się tam opinii również należy podchodzić z dozą rozsądku.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments