3 powody, dla których warto wykupić assistance na wakacje

26 września 2021
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wybierasz się na wakacje samochodem? Oto 3 kluczowe powody, dla których warto wykupić pakiet assistance. Przekonaj się, że posiadanie dodatkowego ubezpieczenia zwiększa komfort w trakcie urlopu, a w razie nagłych sytuacjach zapewnia sprawną i odpowiednią pomoc!

 • 1. Elastyczny pakiet

Assistance jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym, a na dodatek bardzo elastycznym w swojej formule. To Ty decydujesz, które usługi mają dla Ciebie największe znaczenie, czego potrzebujesz na co dzień lub na czas wakacyjnego wyjazdu. Co więcej, nie musisz kupować pakietu na cały rok – w niektórych ofertach możesz ubezpieczyć się na krótszy okres. W artykule dostępnym na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/krotkoterminowe-ubezpieczenie-assistance/ przeczytasz, że okres skróconej ochrony to zazwyczaj 7, 15 lub 30 dni. Jeżeli na co dzień nie odczuwasz potrzeby dodatkowego ubezpieczenia, ale chcesz zwiększyć swoją ochronę w związku z daleką podróżą autem – taka usługa jest dla Ciebie idealna.

 • 2. Ochrona na wypadek awarii

Z perspektywy kierowcy assistance daje przede wszystkim gwarancję uzyskania pomocy w sytuacjach, gdy dochodzi do awarii lub wypadku. Wyobraź sobie, że jedziesz na wakacje – nad morze lub w góry, do miejscowości zlokalizowanej kilkaset kilometrów od domu. Nagle Twoje auto staje na poboczu. Co robisz? Jasne, w dzisiejszych czasach stosunkowo łatwo znaleźć przez Internet firmę oferującą holowanie czy mobilny serwis, ale są to usługi kosztowne, a poza tym nie masz pewności, czy akurat w okolicy uzyskasz niezbędne, pilne wsparcie.

Tymczasem assistance działa na terenie całej Polski, a w bogatszych pakietach nawet poza jej granicami. Dzięki ubezpieczeniu możesz liczyć np. na:

 • holowanie,
 • dowóz paliwa,
 • wymianę opony lub koła.

Poza tym w ramach pakietów assistance na wakacje możesz otrzymać auto zastępcze. Przyznaj, że to istotne wsparcie, gdy wybierasz się na urlop z całą rodziną, a nagle, przez awarię, tracicie samochód na trasie. Wówczas auto zastępcze, z którego korzysta się na czas naprawy, dosłownie ratuje sytuację.

 • 3. Dodatkowe wsparcie w kryzysowej sytuacji

Pakiet assistance daje poczucie komfortu. Świadomość, że nawet jeśli na trasie pojawi się problem z autem, będziesz mieć kompleksowe wsparcie od ubezpieczyciela, jest bardzo cenna. Im bogatsza polisa, tym więcej elementów obejmuje pomoc, np.:

 • nocleg po wypadku lub kolizji,
 • zdalne konsultacje z prawnikami,
 • bezpłatny parking,
 • profesjonalną opiekę nad dziećmi,
 • awaryjne otwieranie samochodu.

Mówiąc krótko – na te wszystkie udogodnienia w razie niespodziewanych kłopotów mogą liczyć posiadacze aktualnego, bogatego pakietu usług assistance. Wielu ubezpieczycieli ma świadomość, że może Cię interesować przede wszystkim krótkoterminowy wariant na czas wakacji, dlatego daje taką możliwość.

 • Opłacalny pakiet assistance na wakacje

Skoro planujesz urlop, weź pod uwagę wszystkie sprawy związane z daleką podróżą samochodem. Sprawdź stan techniczny pojazdu, uzupełnij płyny eksploatacyjne, dokonaj niezbędnych napraw. Zastanów się również, jakie ubezpieczenia są dla Ciebie najlepsze. OC musisz mieć, ale pozostałe polisy to już kwestia indywidualnego wyboru. Opłacalność pakietów z autocasco czy assistance sprawdzisz za pomocą internetowych kalkulatorów, takich jak np. https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.

Nie musisz wybierać pierwszego assistance, jaki znajdziesz w sieci. Dużo lepiej porównać ze sobą oferty, zestawić szczegóły usług, a na końcu dokonać kalkulacji finansowej. Ubezpieczaj się z głową, a realnie zaoszczędzisz. Odłożone w ten sposób pieniądze dużo przyjemniej wydać na urlop!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments