Playa de Pals

17 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Costa Brava w Hiszpanii to niezwykle popularny region turystyczny. Atrakcyjne położenie nad Morzem Śródziemnym każdego roku przyciąga tłumy turystów. Nie brakuje tu kurortów, które na brak gości nie narzekają – jednym z nich jest Playa de Pals.

Playa de Pals to turystyczna miejscowość położona w samym centrum Costa Brava, w odległości ok. 45 km od Girony. To, ile trwa lot do Hiszpanii w te strony, zależy głównie od rodzaju rejsu i odległości między lotniskami. Najbliższy od Playa de Pals port lotniczy to Girona-Costa Brava (leci się tu z Polski ok. 3 godzin), skąd do kurortu można się dostać autobusem.

Ceny w Playa de Pals

Walutą Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,26 zł – kurs z dnia 17 grudnia 2019 r.), w związku z czym zabranie ze sobą odpowiedniej ilości euro jest najlepszym pomysłem. Na miejscu można rzecz jasna płacić karta, nie ma też kłopotu z podjęciem gotówki z bankomatu. Jeśli chodzi o ceny, Hiszpania jest droższa od Polski, więc wybierając się do Playa de Pals trzeba się przygotować na większe wydatki. Co warto kupić w Playa de Pals na pamiątkę z Hiszpanii? Świetnym pomysłem są wina, sangria, miody, przyprawy, szynki i kiełbasy, a także plecionki i koronki.

Zabytki w Playa de Pals

Playa de Pals jest typowym kurortem nastawionym na wypoczynek, nie ma tu zabytków. Nie zmienia to jednak faktu, że miłośnicy zwiedzania będą się nudzić. W oddalonym o ok. zaledwie 3 km miasteczku Pals znajdują się: romańska Wieża Godzin (Torre de les Hores) zbudowana między XI a XIII w., pięknie odrestaurowana gotycka dzielnica , romański kościół Sant Pere, grobowce Carrer Major oraz muzeum archeologii. Playa de Pals to też znakomita baza wypadowa do takich miejscowości jak: Girona, Empuries, Cadaqués, Figueres i Vic.

Plaże w Playa de Pals

Plaża w Playa de Pals należy do grona najdłuższych plaż na Costa Brava. Ciągnie się na długości 3,5 km, a na szerokość liczy sobie ok. 70 m. Pokryta jest drobnym, złocistym piaskiem i podzielona na dwie części: Playa Gran i Playa del Grau. Stanowi część Rezerwatu Przyrody Masywu Montgrí, Wysp Medes i Baix Ter. Warto pamiętać, iż nie ma tu nadmorskiej promenady, niemniej istnieje dobrze zorganizowane zaplecze w postaci prysznicow, toalet, miejsc parkingowych, paru barów i stoiska informacji turystycznej. Jest możliwość wypożyczenia sprzętu plażowego. Przy okazji wypada nadmienić, iż część plaży o nazwie Playa Gran odznacza się bardzo dziewiczym charakterem, z nieduża strefą dla nudystów. Z kolei część Playa del Grau jest odpowiedniejsza dla rodzin z dziećmi, gdyż piasek jest tu drobniejszy, a woda dosyć płytka.

Aktywny wypoczynek w Playa de Pals

W Playa de Pals panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, kitesurfingu i windsurfingu. W tutejszej szkółce można wykupić lekcje żeglarstwa. Ponadto w Playa de Pals znajduje się klub golfowy z najstarszym na Costa Brava polem do uprawiania tej dyscypliny (to zarazem dość trudny kort z racji na obecność wielu przeszkód, np. drzew). Fani nurkowania mogą się natomiast wybrać na Wyspy Medes.

Pogoda w Playa de Pals

Kiedy lecieć do Hiszpanii do Playa de Pals? Sezon zaczyna się już w maju, a kończy w październiku. Jego szczyt przypada na lipiec i sierpień, kiedy jest najgoręcej – średnie temperatury wynoszą ok. 30 st. C, lecz w praktyce termometry zwykle pokazują więcej. Co zabrać na wakacje w Hiszpanii w Playa de Pals? W walizce nie powinno zabraknąć stosownych ubrań, wygodnego obuwia i kosmetyków przeciwsłonecznych. Nie wolno zapomnieć o pieniądzach, ważnych dokumentach i ubezpieczeniu zdrowotnym.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments