Platja d’Aro

16 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Costa Brava to jeden z najbardziej znanych hiszpańskich regionów turystycznych. Na wakacje można się wybrać do jednego ze znajdujących się tu kurortów, np. do Platja d’Aro.

Platja d’Aro to dawna osada rybacka, która obecnie jest bardzo popularną miejscowością wypoczynkową na Costa Brava. Oddalona jest o ok. 35 km na południowy-wschód od Girony. Aby dostać się do Platja d’Aro, najlepiej polecieć do Girony (lot do Hiszpanii w te strony trwa ok. 3 godzin), gdzie znajduje się port lotniczy Girona-Costa Brava położony ok. 13 km od Girony. Do Platja d’Aro można się dostać którymś z połączeń autobusowych, inną opcją jest wynajęcie samochodu.

Ceny w Platja d’Aro

Jednostką monetarną obowiązującą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,27 zł – kurs z dnia 16 grudnia 2019 r.). Jaką walutę zabrać do Hiszpanii do Platja d’Aro? Oczywiście euro – w razie potrzeby gotówkę można wypłacić z bankomatu, poza tym na Costa Brava honorowane są płatności kartą. Ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce, trzeba zatem nastawić się na większe wydatki. Co przywieźć z Hiszpanii z Platja d’Aro? Do najpopularniajeszych pamiątek zaliczają się m.in. lokalne alkohole ze wskazaniem na sangrię i wina, lokalne produkty spożywcze (słodycze, miody, szynki, kiełbasy i przyprawy) oraz wyroby ludowe (koronki, plecionki itp.).

Zabytki w Platja d’Aro

Wizytówką miasta jest zamek Benedormiens – jego najstarsza zachowana część pochodzi z XII w. Obiekt doczekał się w wielu modernizacji, a współcześnie jego wnętrza zostały zamienione na sale wystawiennicze i pomieszczenia służące do organizacji różnych wydarzeń kulturalnych. Pomimo, iż Platja d’Aro odznacza się kosmopolitycznym charakterem, wciąż czuć tutaj średniowiecznego ducha. W okolicy miasta warto zwiedzieć miejscowości Girona, Figueres, Empuries, Cadaqués i Vic, a także wybrać się na wyprawę w celu obejrzenia wulkanów Olot (teren, na którym znajduje się ok. 30. wygasłych wulkanów, jest objęty ochroną jako park krajobrazowy).

Plaże w Platja d’Aro

W Platja d’Aro znajduje się piaszczysta plaża, przy której skupione są liczne bary, restauracje oraz bary nocne i dyskoteki. Nosi ona nazwę Platja Gran i ciągnie się na długości ok. 2 km. Bez wątpienia na uwagę zasługują tutejsze zatoczki uchodzące za jedne z najbardziej malowniczych na całym Costa Brava.

Aktywny wypoczynek w Platja d’Aro

Pobyt w Platja d’Aro uraduje nie tylko miłośników plażowania czy życia nocnego, ale również aktywnego wypoczynku. Można tutaj uprawiać rozmaite sporty, np. jazdę konną, jazdę rowerową, paintball, jazdę quadami, a także liczne dyscypliny wodne: kajakarstwo, żeglowanie, windsurfing, wędkarstwo itp. Piękna okolica zachęca ponadto do pieszych wycieczek.

Pogoda w Platja d’Aro

Latem pogoda w Platja d’Aro zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi – lipiec i sierpień w Hiszpanii na Costa Brava to najgorętsze miesiące. Termometry pokazują wtedy średnio 29 st. C, niemniej zwykle temperatury przekraczają 30 st. C. Co zabrać do Hiszpanii na wakacje w Platja d’Aro? Oprócz dokumentów, pieniędzy i ubezpieczenia zdrowotnego w bagażu nie może zabraknąć stosownej odzieży oraz kosmetyków chroniących przed słońcem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments