Pineda de Mar

16 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Hiszpania to jeden z najatrakcyjniejszych krajów na urlop. Jest tu mnóstwo kurortów oferujących znakomite warunki do wypoczynku – do tego grona należy m.in. Pineda de Mar.

Pineda de Mar to nieduże miast (ok. 25,5 tys. mieszkańców) położone na wybrzeżu Costa del Maresme, między Calellą a Santa Susanną – ok. 55 km  od Barcelony. To, ile leci się do Hiszpanii w te strony, zależy przede wszystkim od rodzaju rejsu oraz odległości między lotniskami. W celu dostania się do Pineda de Mar, najlepiej wsiąść w samolot do Barcelony (z Polskilot trwa średnio ok. 3 godziny), a tam przesiąść się w pociąg. W Pineda de Mar znajduje się stacja kolejowa RENFE.

Ceny w Pineda de Mar

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,27 zł – kurs z dnia 16 grudnia 2019 r.), więc przygotowując się do wakacji w Pineda de Mar, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią ilość tej waluty. Na miejscu nie będzie kłopotu z wypłatą pieniędzy z bankomatu czy opłaceniem rachunku kartą. W Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce, zatem w Pineda de Mar należy się nastawić na wydatki większe niż w kraju. Co warto kupić w Hiszpanii w Pineda de Mar? Warto zaopatrzyć się w lokalne słodycze, wina, oliwę z oliwek, szynki i kiełbasy, miody, sery, przyprawy, a także tradycyjne wyroby rękodzielnicze, np. plecionki czy koronki.

Zabytki w Pineda de Mar

W Pineda de Mar znajdują się takie atrakcje jak m.in.:

– starówka z budynkami z XVIII w. i XIX w.,

– masías – typowe dla tego regionu domy, np. Can Jalpí, la Can Feliu de Merola, la Rectoría Vella, la Can Roigi Can Palau de la Guitarra czy la Can Teixedor,

– rzymski akwedukt z III w. p. n. e.,

– liczne kaplice i kapliczki,

– Cruz de Término de Can Quintana – XVI-wieczny gotycki krzyż.

W okolicy warto natomiast odwiedzić miejscowości Malgrat de Mar, Figueres, Santa Susanna, Calella i Blanes czy Lloret de Mar, a także średniowieczne wioski Peralada, Peratallada, Pals oraz Besalu. Dobrym pomysłem jest też wycieczka do Bracelony, Montnegre Natural Park oraz na Montserrat uważaną przez Katalończyków za świętą górę.

Plaże w Pineda de Mar

Plaże w Pineda de Mar są piaszczyste, z przewagą gruboziarnistego piasku. Oznaczona Błękitną Flagą Playa Pineda de Mar to główna plaża w mieście. W pobliżu rozmieszczonych jest mnóstwo plażowych barów oraz wypożyczalni sprzętu sportowego.

Aktywny wypoczynek w Pineda de Mar

W Pineda de Mar mieszczą się liczne obiekty sportowe umożliwiające uprawianie m.in. tenisa, mini-golfa, piłki nożnej, koszykówki czy jazdy konnej. Na brak atrakcji nie będą także narzekać miłośnicy windsurfingu, kajakarstwa, żeglowania czy innych sportów wodnych. Poza tym w mieście nie brakuje ścieżek turystycznych powstałych z myślą o pieszych i rowerowych wycieczkach. Płetwonurkowie mogą wybrać się na Wyspy Medes – ten chroniony obszar morski słynie ze znakomitych warunków do nurkowania.

Pogoda w Pineda de Mar

Jeśli ktoś się zastanawia, kiedy jechać do Hiszpanii do Pineda de Mar, to najlepszą porą na odwiedzenie tego miasta jest okres od maja do października. Szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień, kiedy panują tu ponad 30-stopniowe upały. Należy zatem odpowiednio się przygotować do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać do Pineda de Mar? Przede wszystkim odpowiednią odzież, wygodne obuwie, kosmetyki przeciwsłoneczne oraz pieniądze, dokumenty i ubezpieczenie zdrowotne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments