Park Linowy Dinolino

8 października 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dinolino to jedyny park linowy, jaki można znaleźć w Częstochowie. Oferuje rozrywkę dla całej rodziny – można tutaj przychodzić z maluchami już od trzeciego roku życia, a cały teren jest odpowiednio zabezpieczony. Jest też opcja zorganizowania urodzin dla dziecka w parku linowym.

Park Linowy Dinolino – atrakcje

Dinolino znajduje się w parku wypoczynkowym „Lisiniec”, w zachodniej części Częstochowy. Park linowy w całości znajduje się na świeżym powietrzu, a poruszanie się po nim jest możliwe dzięki wytyczonym trasom – razem jest ich cztery, o różnej wysokości i różnym poziomie trudności. Wszyscy goście parku otrzymują sprzęt zabezpieczający przed upadkiem, a chodzenie po linach odbywa się pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów.

Na trasach trzeba pokonywać rozmaite przeszkody: ruchome kładki, mosty, drabinki linowe, zjazdy tyrolskie, pętle, kołyszące się belki, siatki, pajęczyny, ścianki wspinaczkowe z oponami, szczudła, podniebne huśtawki. Dodatkową atrakcją są przyjęcia urodzinowe organizowane na terenie parku, z możliwością rozpalenia ogniska i pieczeniem kiełbasek.

Park Linowy Dinolino – cennik

Przejście najprostszą trasą siatkową kosztuje 20 zł, tyle samo wynosi też cena biletu na trasę Parter. Trasa I piętro kosztuje 25 zł, trasa II piętro – 35 zł. Można też wykupić przejście dwiema trasami:

– trasa siatkowa + trasa Parter – 30 zł

– trasa Parter + trasa I piętro – 35 zł

– trasa I piętro + trasa II piętro – 45 zł

Dwa przejścia tą samą trasą kosztują:

– trasa Parter – 30 zł

– trasa I piętro – 40 zł

– trasa II piętro – 50 zł

Za przejście dowolnej trasy razem z instruktorem płaci się dodatkowo 30 zł. Grupy zorganizowane, powyżej 10 osób, mogą liczyć na zniżkę 20%.

Park Linowy Dinolino – godziny otwarcia

Dinolino działa w okresie od kwietnia do września. Park jest czynny codziennie, od godziny 10:00 do 20:00. Grupy zorganizowane muszą wcześniej zarezerwować termin, mailowo albo telefonicznie.

Park Linowy Dinolino – czy warto?

Dinolino to świetny pomysł na rozrywkę w mieście. Byliśmy i polecamy. Park linowy leży w malowniczej okolicy i łatwo do niego dojechać, a przejście dowolną trasą dostarcza mnóstwa przyjemności i adrenaliny. Trasy są dostosowane stopniem trudności do wieku, można też poprosić o pomoc w przejściu uprawnionego instruktora. Jeśli szukacie podobnych atrakcji pod miastem, to sprawdźcie Park Korzonek.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments