Park Korzonek – godziny otwarcia. Czy warto? Zobacz zdjęcia!

10 marca 2024
Click to rate this post!
[Total: 13 Average: 3.3]

Park Korzonek w miejscowości Korzonek koło Częstochowy to świetne miejsce na wypoczynek z rodziną. Można tu bardzo przyjemnie spędzić czas na łonie natury i przy okazji nauczyć się ciekawych rzeczy, do tego park wiele uwagi poświęca ochronie przyrody. Warto też w tym niezwykłym Parku zorganizować urodziny.

Park Korzonek – atrakcje

Park Korzonek znajduje się w Parku Krajobrazowym Lasów nad Górną Liswartą. To miejsce ekologiczne – Park zaprojektowano w taki sposób, by jak najmniej ingerować w naturalną przyrodę. Dla dzieci przygotowano ogromny park zabaw z różnymi grami, trampoliną, drewnianą jaszczurką ze zjeżdżalnią. Jest też park linowy, ze specjalnie przygotowanym miejscem dla najmłodszych gości.

Główną atrakcją pozostają jednak zwierzęta. W Parku Korzonek goście mają z nimi bardzo bliski kontakt i mogą je oglądać w naturalnym środowisku – w oddzielnych zagrodach mieszkają kózki, daniele, kury, króliki, owce, alpaki. Zwiedzający mogą dodatkowo wziąć udział w grupowych warsztatach, na przykład z ekologicznego gotowania, ceramiki czy malarstwa.

Park Korzonek – jak zwiedzać?

Do Korzonka można przyjechać nawet z bardzo małymi dziećmi. Na teren parku nie wolno wprowadzać psów oraz kotów, uprasza się także o niedokarmianie miejscowych zwierząt. Na wycieczkę najlepiej zabrać wygodne, sportowe ubrania, a w razie niepogody jest możliwość schowania się pod wiatą. Po Parku goście poruszają się pieszo – rowery czy hulajnogi są niewskazane ze względów bezpieczeństwa.

Bilet wstępu pozwala korzystać ze wszystkich atrakcji na terenie Parku, ale są dodatkowe opłaty za spacer z alpakami, przejażdżkę na kucyku i zorganizowanie ogniska.

Park Korzonek – godziny otwarcia

W sezonie letnim, od 1 kwietnia do 31 października, Park Korzonek jest otwarty codziennie, w godzinach 10:00 – 20:00. Bilety uprawniające do wejścia są sprzedawane do godziny 19:00.

Park Korzonek – cennik

Dorośli za wstęp do Parku płacą 35 zł. Dla dzieci od 3 do 18 lat bilety kosztują 45 zł, dzieci w wieku od 1 do 3 lat płacą za wejście 20 zł. Dzieci do pierwszego roku życia wchodzą za darmo. Dla seniorów i osób niepełnosprawnych bilety kosztują 10 zł.

Są także bilety rodzinne:

– 2+1 – 100 zł

– 2+2 – 140 zł

– 2+3 – 180 zł

W przypadku organizowania urodzin w Parku Korzonek, bilet dla dziecka jest w cenie 5 zł. Czy to mało? To zależy, jak wykorzystacie czas. Jeśli mieszkacie w Częstochowie i pójdziecie na park linowy do parku Lisiniec, zapłacicie za dwójkę dzieci 90 zł (II piętro). Tutaj możecie korzystać do woli, a to przecież niejedyna atrakcja. Na pierwszy rzut oka cena wygląda na wysoką, ale jeśli spędzicie tam sporo czasu, to inaczej na to spojrzyjcie.

Park Korzonek – czy warto?

Do Parku Korzonek warto przyjechać o każdej porze roku, także zimą, kiedy organizowane są tematyczne warsztaty i kuligi. My odwiedziliśmy Park w maju i gorąco polecamy to miejsce. Korzonek jest pełen oryginalnych atrakcji dla dzieci w każdym wieku, a i dorośli nie będą się tutaj nudzić. Można też zdecydować się na wolontariat przy opiece nad zwierzętami. Jeśli pogoda dopisuje, zapewnicie tam sobie atrakcje na cały dzień.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments